Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2021, 09:50

LEGO Builder’s Journey dostanie nowe życie na PC i Switchu; gra wygląda przepięknie

Już niedługo będziemy mieli szansę zagrać w LEGO Builder’s Journey także poza Apple Arcade. Nowa gra związana z popularnymi klockami przeniesie nas do pięknego świata wypełnionego zagadkami logicznymi.

W SKRÓCIE:
  • LEGO Builder’s Journey to nowa wersja gry logicznej z Apple Arcade, która trafi na pecety i Nintendo Switch.
  • Korzysta ona z technologii ray tracingu i DLSS.
  • Premiera tytułu przewidziana jest na 22 czerwca tego roku.

Już niedługo zagramy na PC i Switchu w kolejną grę związaną z marką LEGO. Tym razem będzie to produkcja skupiająca się na zagadkach logicznych zatytułowana LEGO Builder’s Journey. W toku rozgrywki odwiedzimy różnorodne plansze, na których naszym zadaniem będzie przeprowadzenie bohatera od punktu A do punktu B. Osiągniemy to budując specjalne trasy przy użyciu dostępnych klocków lub naginając reguły i używając sprytu.

W grudniu 2019 roku LEGO Builder’s Journey trafiło do usługi Apple Arcade, dzięki czemu w grę można było zagrać na sprzęcie z systemem iOS lub macOS. Teraz zostanie ona wydana również na PC oraz Nintendo Switch w nowej, rozszerzonej wersji. Poprawiono w niej między innymi szatę graficzną tytułu.

Dzięki wsparciu technologii ray tracingu oraz DLSS to prawdopodobnie najpiękniejsza gra LEGO, jaką kiedykolwiek stworzono. Gra świateł, płynne animacje i estetyczne, niewielkie lokacje robią piorunujące wrażenie. Kto by pomyślał, że plastikowe klocki można przedstawić w tak przyjemny dla oka sposób.

Produkcję przetestujemy na własnym sprzęcie już niedługo. Wtedy dowiemy się też, ile rozgrywki zagwarantuje nam tytuł. Pierwotna wersja gry oferowała około godziny zabawy. Twórcy nie zdradzili, czy odświeżona odsłona otrzyma nowe poziomy, które wydłużą główną kampanię. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje lub samą premierę gry. Przewidziana jest ona na 22 czerwca tego roku.