Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2022, 11:02

God of War nadal niepokonany na Steamie, choć goni go chińska gra

Miniony tydzień na Steamie znów należał do God of War, Monster Hunter: Rise oraz Ready or Not. Wyśmienity debiut zaliczyła gra Warm Snow.

W SKRÓCIE:
  1. nadal wyśmienita sprzedaż God of War, Monster Hunter: Rise oraz Ready or Not,
  2. imponujący debiut chińskiego Warm Snow,
  3. trwa renesans Project Zomboid.

Jak w każdy poniedziałek udostępniono listę największych (według przychodów) bestsellerów poprzedniego tygodnia na Steamie. Po raz drugi z rzędu liderem była pecetowa konwersja God of War. Tuż za nią ponownie uplasowało się Monster Hunter: Rise. Ostatnie miejsce na podium przypadło taktycznej strzelance Ready or Not.

Warto zwrócić uwagę na udaną premierę Warm Snow, czyli chińskiej gry akcji z elementami roguelike. Sukces produkcji jest tym bardziej imponujący, że jest ona tania (kosztuje raptem 64,99 złotych). Autorom pomógł fakt, że w przeciwieństwie do wielu innych steamowych hitów wywodzących się z Państwa Środka, projekt zadebiutował w anglojęzycznej wersji. Dobrym posunięciem okazało się też udostępnienie dema.

Warm Snow nie tylko sprzedaje się bardzo dobrze, ale osiąga również imponujące wyniki aktywności. Wczoraj w najgorętszym momencie dnia w grze na Steamie bawiły się 42 233 osoby równocześnie. To rezultat raptem o 10 tys. mniejszy od wczorajszego rekordu God of War. W chwili pisania tej wiadomości chińska produkcja jest również wyżej na liście globalnych bestsellerów niż pecetowe przygody Kratosa.

Coraz lepiej radzi sobie preorder Dying Light 2, który awansowało z pozycji ósmej na czwartą. Doskonałą przedsprzedażą wciąż może pochwalić się również Elden Ring.

W pierwszej dziesiątce pojawił się również preorder Total War: Warhammer III, co dobrze rokuje grze na przyszłość, gdyż do jej premiery pozostało jeszcze kilka tygodni. Ponadto pozycję utrzymał Project Zomboid, którego popularność napędza ciepło przyjęta aktualizacja.

  1. Recenzja gry God of War na PC – „blaszaki” z honorami witają boga wojny
  2. God Of War – poradnik do gry

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Gra:

1.

God of War

2.

Monster Hunter: Rise

3.

Ready or Not

4.

Dying Light 2 (preorder)

5.

Elden Ring (preorder)

6.

Total War: Warhammer III (preorder)

7.

Project Zomboid

8.

Zestaw VR Valve Index

9.

Warm Snow

10.

Red Dead Redemption 2