Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2022, 10:50

Steam bije rekord za rekordem, „pękła” kolejna bariera

Cztery tygodnie stycznia i cztery rekordy – platforma Steam nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o liczbę jednocześnie zalogowanych użytkowników. W miniony weekend „pękło” 29 milionów.

W trzecim dniu nowego roku informowaliśmy Was o tym, że platforma Steam odnotowała nowy rekord aktywności – 27 942 036 osób zalogowanych jednocześnie. Raptem tydzień później liczba ta wynosiła już 28 230 853. W zeszły poniedziałek – jako że bariera 29 milionów nie została przebita – odpuściliśmy sobie pisanie „o tym samym”, lecz w miniony weekend, a konkretnie wczoraj po południu, stało się. Liczba jednocześnie zalogowanych użytkowników wyniosła 29 201 174.

Steam bije rekord za rekordem, „pękła” kolejna bariera - ilustracja #1
Źródło: SteamDB.

Trudno doszukać się jednoznacznych przyczyn takiego trendu – dość bezpiecznie można jedynie założyć, że aktualna sytuacja jest wypadkową kilku czynników. Swój wkład w ten wynik miały na pewno pecetowe premiery konsolowych hitów pokroju God of War z 2018 roku oraz Monster Hunter: Rise. Cegiełkę mogło też dołożyć PUBG: Battlegrounds, które od 11 stycznia przeszło na model dystrybucji free-to-play – mimo że raczej nie był to strzał w dziesiątkę. Poza tym na platformie firmy Valve niezmiennie królują CS:GO i Dota 2.

Szczególnie God of War zaliczył świetny start na PC. Po szczegóły odsyłam Was do dwóch tekstów.

Aż strach pomyśleć, jakie liczby wykręcą użytkownicy Steama w lutym i w marcu, kiedy to zadebiutują długo wyczekiwane hity, takie jak Dying Light 2, Elden Ring czy Elex 2 – zwłaszcza że 27 stycznia ma ruszyć Steam Lunar New Year Sale 2022. Przebicie 30 milionów jednocześnie zalogowanych osób wydaje się więcej niż pewne. Kto wie, gdzie zatrzyma się ten pociąg.