Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2020, 16:32

Ghost of Tsushima nie zwalnia tempa - gra wciąż podbija PS4

Ghost of Tsushima osiągnęło kolejny kamień milowy sprzedaży. Do graczy trafiło już 5 milionów egzemplarzy produkcji studia Sucker Punch.

PlayStation 5 i Xbox Series X/S zaprzątają uwagę całej branży, ale najwyraźniej tytuły z ósmej generacji konsol nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Jeśli wierzyć gazecie New York Times, Ghost of Tsushima sprzedało się w 5 milionach egzemplarzy. Informacja pochodzi bezpośrednio od Sony, co potwierdził dziennikarz Seth Schiesel we wpisie na Twitterze.

O sukcesach ostatniej gry studia Sucker Punch słyszeliśmy już wcześniej. Tytuł zaliczył najlepszy cyfrowy debiut w historii nowych marek Sony, w trzy dni trafiając do 2,4 mln nabywców. Twórcy zadbali też o dostarczenie nowej zawartości, wliczając w to darmowe rozszerzenie Legends. Niestety, o pożądanej przez wielu kontynuacji póki co cicho sza, jeśli nie liczyć niedawnych poszukiwań scenarzysty przez zespół Sucker Punch w związku z niezapowiedzianym projektem.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej