Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2020, 11:15

autor: Adrian Werner

Ghost of Tsushima 2 już powstaje? Ogłoszenie o pracę budzi nadzieję

Ogłoszenie o pracę opublikowane przez studio Sucker Punch sugeruje, że zespół ma w planach Ghost of Tsushima 2, czyli kontynuację tegorocznego przeboju.

Ghost of Tsushima okazało się wyśmienitą produkcją oraz jedną z najlepszych gier tego roku. Dlatego ucieszyły nas doniesienia sugerujące, że studio Sucker Punch Productions już szykuje kontynuację.

Takie wnioski można wysnuć z ogłoszenia o pracę, które pojawiło się na stronie studia. Zespół poszukuje scenarzysty do nowego projektu. Wymagane jest doświadczenie w tworzeniu fabuł w grach z otwartym światem oraz dialogów oddających charakter epoki historycznej, w której toczy się akcja. Dodatkowo premiowana jest wiedza o feudalnej Japonii. Trudno wyobrazić sobie, aby mogło chodzić o tytuł inny niż Ghost of Tsushima 2.

Wyprodukowanie kontynuacji wydaje się naturalnym następnym krokiem dla Sucker Punch Productions. Pierwsza część została przyjęta bardzo ciepło, a do tego okazała się wielkim przebojem kasowym. Równie udana kontynuacja ugruntowałaby pozycję Ghost of Tsushima jako jednej z najważniejszych nowych marek firmy Sony.

Przypomnijmy, że pierwsza część zadebiutowała 17 lipca tego roku, wyłącznie na PlayStation 4. Dzięki wstecznej kompatybilności w grę będą mogli zagrać także posiadacze PS5 i na tej konsoli produkcja będzie działała w 60 klatkach na sekundę.

Po wydaniu gry autorzy zajęli się opracowaniem darmowego dodatku Ghost of Tsushima: Legends, który ukazał się w ubiegłym tygodniu. Rozszerzenie koncentruje się na sieciowym trybie kooperacyjnym. Aktualizacja wprowadziła także nowe trofea, dodatkowe przedmioty, amulety i elementy zbroi oraz możliwość oswajania psów.

  1. Recenzja Ghost of Tsushima – wspaniałe pożegnanie PS4
  2. Ghost of Tsushima - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona internetowa gry Ghost of Tsushima
  4. Wszystko o Ghost of Tsushima
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima