Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2020, 10:44

autor: Musiol

Aktualizacja Fortnite zmniejszy rozmiar gry na dysku o 2/3

Dzięki dzisiejszej aktualizacji Fortnite na PC zajmie znacznie mniej miejsca na dysku. Studiu Epic Games udało się zmniejszyć rozmiar gry o ponad 60 GB.

W SKRÓCIE:
  1. Nowa aktualizacja Fortnite’a znacząco zmniejszy zajmowaną ilość miejsca na dyskach twardych naszych PC.
  2. Łatka pojawi się dzisiaj.

Aktualizacja

Łatka 14.40 jest już dostępna i faktycznie zmniejsza rozmiar gry na dysku do około 31 GB. Dodatkowo wprowadza nowe Halloweenowe skórki, naklejki i przedmioty kosmetyczne. Zaplanowano także koncert JBalvina, który odbędzie się 1 listopada o godzinie 20:00.

Oryginalna wiadomość

Dzięki nowej aktualizacji pecetowy Fortnite będzie zajmować znacznie mniej miejsca na dysku. Łatka, która powinna zostać udostępniona jeszcze dzisiaj, ma ważyć nieco więcej niż zazwyczaj (około 27 GB), ale w efekcie Fortnite zostanie istotnie odchudzony.

Do tej pory Fortnite zajmował na dysku twardym ponad 90 GB. Po dzisiejszej aktualizacji rozmiar gry zmniejszy się o 2/3 i po instalacji gra będzie wymagać tylko 30 GB. Studio Epic Games nie zdradziło dokładnie, w jaki sposób udało im się pozbyć aż 60 GB, ale możemy zakładać, że wyrzucono sporo zdublowanych plików i zastosowano lepsze metody kompresji danych.

Aktualizacja pozwoli także deweloperom przygotowywać w przyszłości mniejsze łatki oraz skrócić czas wczytywania gry. Niestety, aktualnie dotyczy to wyłącznie wersji PC - o konsolowych wersjach Epic Games się nie zająknęło.

  1. Epic Games – strona oficjalna
  2. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.