Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PS4
Okładka Ghost of Tsushima: Legends (PS5)
OkładkaGhost of Tsushima: Legends (PS5)

Ghost of Tsushima: Legends

Ghost of Tsushima: Legends to DLC wprowadzające tryb sieciowej kooperacji dla maksymalnie czterech graczy, udostępnione za darmo posiadaczom podstawowej wersji gry studia Sucker Punch. Deweloperzy przy jego tworzeniu inspirowali się japońską mitologią.

Akcji | TPP | kooperacja | mitologia japońska | Japonia | samuraje | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Ghost of Tsushima: Legends Premiera

16paź2020

PS4

20sie2021

PS5

Gry podobne do Ghost of Tsushima: Legends

Horizon Forbidden West

Godfall

NiOh 2 Remastered: Edycja kompletna

Ghost of Tsushima: Legends to dodatek wprowadzający tryb sieciowej kooperacji do wydanej w lipcu 2020 roku gry Ghost of Tsushima. Za jego przygotowanie odpowiada studio Sucker Punch (twórcy serii inFamous). DLC zostało wydane w formie darmowej aktualizacji dla wszystkich posiadaczy podstawowej wersji gry.

Fabuła

Akcja Ghost of Tsushima: Legends rozgrywa się, podobnie jak podstawowa wersja gry, na tytułowej wyspie Cuszima, ale przenosi graczy do nowych lokacji, przy których tworzeniu inspirowano się japońskimi opowieściami ludowymi i mitologią.

Wydarzenia przedstawione w misjach fabularnych nie wiążą się z podstawką i jej głównym bohaterem, Jinem. Ghost of Tsushima: Legends przedstawia nasyconą elementami magicznymi historię o czwórce śmiałków – Samuraju, Roninie, Łowcy i Skrytobójcy – którzy byli uznawani przez lud Cuszimy za legendy.

Mechanika

Ghost of Tsushima: Legends to gra akcji TPP, która skupia się przede wszystkim na starciach z przeciwnikami. System walki bazuje na tym z podstawowej wersji, ale został on wzbogacony o nowe ataki powiązane w dużej mierze z nadnaturalnymi zdolnościami bohaterów. Gracze mogą wybrać spośród czterech klas postaci: samuraja, łowcy, ronina i skrytobójcy. Każdą z nich cechuje unikatowy zestaw umiejętności.

Ghost of Tsushima: Legends pozwala zagrać w trzech różnych trybach kooperacyjnych. W misjach fabularnych dla dwóch graczy wymagana jest ścisła współpraca i doskonała synchronizacja ze znajomym. W trybie Przetrwania razem z trzema innymi śmiałkami należy odpierać fale nacierających na nas wrogów (także o nadnaturalnych zdolnościach) rodem z Hordy znanej z serii Gears of War. W obu przypadkach poziom trudności stopniowo wzrasta. Po premierze DLC twórcy udostępnili również trzeci tryb – Raid, który otworzył przed nami dostęp do tajemniczej krainy i nowych potężnych przeciwników. Oferuje on najbardziej wymagającą rozgrywkę, przeznaczoną dla czworga doświadczonych graczy.

Tryby gry

Ghost of Tsushima: Legends nastawione jest wyłącznie na sieciową rozgrywkę kooperacyjną dla maksymalnie czwórki graczy. Dodatek oferuje trzy tryby zabawy: misje fabularne, Przetrwanie oraz Raid. Pierwszy z nich – w odróżnieniu od pozostałych – jest przeznaczony jedynie dla dwóch osób.

Kwestie techniczne

Ghost of Tsushima: Legends oferuje taką samą jakość grafiki co podstawowa wersja gry. W sieciowych trybach akcja dzieje się jednak w nowych lokacjach, przy których tworzeniu inspirowano się japońską mitologią. W związku z tym nadano im magiczny klimat rodem z legend, którego nie uświadczymy w podstawce.

Do rozgrywki sieciowej wymagany jest aktywny abonament PS Plus.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 2-4  

Ocena użytkowników: 1,7 / 10 na podstawie 90 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3,5 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ghost of Tsushima: Legends

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
PS5