Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Ghost of Tsushima: Legends (PS4)

Ghost of Tsushima: Legends PS4

Ghost of Tsushima: Legends to DLC wprowadzające tryb sieciowej kooperacji dla maksymalnie czterech graczy, udostępnione za darmo posiadaczom podstawowej wersji gry studia Sucker Punch. Deweloperzy przy jego tworzeniu inspirowali się japońską mitologią.

To jest dodatek do gry Ghost of Tsushima.

Akcji | TPP | kooperacja | mitologia japońska | Japonia | samuraje | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation | Find Your Next Game

Sony PlayStation 4
Okładka Ghost of Tsushima: Legends (PS4)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

16października2020

16października2020

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ghost of Tsushima: Legends to dodatek wprowadzający tryb sieciowej kooperacji do wydanej w lipcu 2020 roku gry Ghost of Tsushima. Za jego przygotowanie odpowiada studio Sucker Punch (twórcy serii inFamous). DLC zostało wydane w formie darmowej aktualizacji dla wszystkich posiadaczy podstawowej wersji gry.

Fabuła

Akcja Ghost of Tsushima: Legends rozgrywa się, podobnie jak podstawowa wersja gry, na tytułowej wyspie Cuszima, ale przenosi graczy do nowych lokacji, przy których tworzeniu inspirowano się japońskimi opowieściami ludowymi i mitologią.

Wydarzenia przedstawione w misjach fabularnych nie wiążą się z podstawką i jej głównym bohaterem, Jinem. Ghost of Tsushima: Legends przedstawia nasyconą elementami magicznymi historię o czwórce śmiałków – Samuraju, Roninie, Łowcy i Skrytobójcy – którzy byli uznawani przez lud Cuszimy za legendy.

Mechanika

Ghost of Tsushima: Legends to gra akcji TPP, która skupia się przede wszystkim na starciach z przeciwnikami. System walki bazuje na tym z podstawowej wersji, ale został on wzbogacony o nowe ataki powiązane w dużej mierze z nadnaturalnymi zdolnościami bohaterów. Gracze mogą wybrać spośród czterech klas postaci: samuraja, łowcy, ronina i skrytobójcy. Każdą z nich cechuje unikatowy zestaw umiejętności.

Ghost of Tsushima: Legends pozwala zagrać w trzech różnych trybach kooperacyjnych. W misjach fabularnych dla dwóch graczy wymagana jest ścisła współpraca i doskonała synchronizacja ze znajomym. W trybie Przetrwania razem z trzema innymi śmiałkami należy odpierać fale nacierających na nas wrogów (także o nadnaturalnych zdolnościach) rodem z Hordy znanej z serii Gears of War. W obu przypadkach poziom trudności stopniowo wzrasta. Po premierze DLC twórcy udostępnili również trzeci tryb – Raid, który otworzył przed nami dostęp do tajemniczej krainy i nowych potężnych przeciwników. Oferuje on najbardziej wymagającą rozgrywkę, przeznaczoną dla czworga doświadczonych graczy.

Tryby gry

Ghost of Tsushima: Legends nastawione jest wyłącznie na sieciową rozgrywkę kooperacyjną dla maksymalnie czwórki graczy. Dodatek oferuje trzy tryby zabawy: misje fabularne, Przetrwanie oraz Raid. Pierwszy z nich – w odróżnieniu od pozostałych – jest przeznaczony jedynie dla dwóch osób.

Kwestie techniczne

Ghost of Tsushima: Legends oferuje taką samą jakość grafiki co podstawowa wersja gry. W sieciowych trybach akcja dzieje się jednak w nowych lokacjach, przy których tworzeniu inspirowano się japońską mitologią. W związku z tym nadano im magiczny klimat rodem z legend, którego nie uświadczymy w podstawce.

Do rozgrywki sieciowej wymagany jest aktywny abonament PS Plus.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2-4  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3.5 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Gry podobne do Ghost of Tsushima: Legends

Klasyfikacja PEGI Ghost of Tsushima: Legends

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Darmowe Ghost of Tsushima: Legends trafi dzisiaj do graczy
Darmowe Ghost of Tsushima: Legends trafi dzisiaj do graczy

wiadomość16 października 2020

Już dzisiaj będziemy mogli zagrać w darmowe Ghost of Tsushima: Legends. Nastawiony na sieciową kooperację dodatek pojawi się w formie aktualizacji dostępnej dla wszystkich posiadaczy podstawki.

Darmowe Ghost of Tsushima: Legends w październiku
Darmowe Ghost of Tsushima: Legends w październiku

wiadomość5 października 2020

Kooperacyjny dodatek do Ghost of Tsushima zadebiutuje wraz z nową aktualizacją gry w październiku. Firma Sucker Punch przygotowała sporo atrakcji.

Artbook Ghost of Tsushima zdradza detale na temat dodatku do gry
Artbook Ghost of Tsushima zdradza detale na temat dodatku do gry

wiadomość15 września 2020

Dzięki wydanemu niedawno artbookowi The Art of Ghost of Tsushima poznaliśmy kilka nowych detali na temat trybu kooperacyjnego produkcji Sucker Punch. Mowa m.in. o wyglądzie lokacji czy typach przeciwników.

Ghost of Tsushima: Legends – gra otrzyma darmowy tryb sieciowej kooperacji
Ghost of Tsushima: Legends – gra otrzyma darmowy tryb sieciowej kooperacji

wiadomość17 sierpnia 2020

Firma Sony Interactive Entertainment zapowiedziała, że Ghost of Tsushima, ostatni hit na konsolę PS4, otrzyma darmowe DLC z trybem sieciowej kooperacji. Premiera Ghost of Tsushima: Legends, bo tak nazywa się multiplayer do gry studia Sucker Punch, odbędzie się jeszcze w tym roku.