Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2021, 20:22

autor: Ender

Ghost of Tsushima: Legends otrzyma nową, darmową zawartość i samodzielną wersję

Ghost of Tsushima: Legends, wieloosobowy dodatek do hitu studia Sucker Punch, otrzyma na początku września nową zawartość. Rozszerzenie zostanie również udostępnione w samodzielnej i płatnej wersji, która nie wymaga podstawki.

20 sierpnia do graczy na PlayStation 4 i PlayStation 5 trafi Ghost of Tsushima: Director's Cut, rozszerzona wersja ubiegłorocznego hitu studia Sucker Punch, która wzbogacona zostanie o dodatek Iki Island oraz nowe opcje graficzne na PS5. Deweloperzy zapowiedzieli właśnie, że 3 września nową, darmową zawartość otrzyma również moduł zabawy wieloosobowej Ghost of Tsushima: Legends.

Ma on zostać wzbogacony o niedostępny wcześniej wariant zabawy o nazwie Rivals, któremu towarzyszyć będą kolejne trofea oraz przedmioty kosmetyczne do zdobycia. Podczas rozgrywki w nim dwie drużyny graczy będą walczyć o to, która zdoła pokonać jak najwięcej przeciwników pojawiających się na planszy w następujących po sobie falach.

Każdy zabity wróg zostawi po sobie magatamę – specjalną walutę, którą wydamy na wiele różnych sposobów w wyznaczonych do tego punktach ofiarnych na mapie. Gracze będą mogli np. zablokować zakupy przeciwnego zespołu, rzucać na rywali klątwy (np. powoli pozbawiające ich życia), a także zyskać specjalne ataki i bronie. Kiedy dana drużyna wyda odpowiednio dużo „pieniędzy”, odblokuje ostatnią falę wrogów, a po jej pokonaniu wygra mecz. Dodatkowo wraz z Rivals twórcy rozszerzą też system rozwoju postaci, między innymi o nowe zdolności dla wszystkich grywalnych klas bohaterów.

Warto wspomnieć, że 20 sierpnia Ghost of Tsushima: Legends otrzyma duży patch, wprowadzający wiele drobnych poprawek zapewniających lepszy balans rozgrywki, które oparte zostały o opinie i sugestie graczy. Fani, którzy ukończyli kampanię oraz tryb New Game+, otrzymają również świeżą porcję przedmiotów kosmetycznych. Deweloperzy zapowiedzieli też, że w okresie od 10 września do 1 października mają zamiar co tydzień udostępniać kolejne atrakcje, takie jak nowe mapy oraz wyzwania.

Wraz z premierą Ghost of Tsushima: Director's Cut, 20 sierpnia w PlayStation Store pojawi się samodzielna edycja Ghost of Tsushima: Legends na PS4 i PS5, za którą zapłacimy 19,99 euro. Gra zaoferuje identyczną zawartość co wersja dostępna wraz z podstawowym Ghost of Tsushima (poza skórkami odblokowywanymi podczas kampanii). Będzie można również dokupić do niej tryb dla pojedynczego gracza w cenie 50 € (PS4) lub 60 € (PS5). W tym przypadku otrzymujemy pełną zawartość Ghost of Tsushima: Director's Cut wraz z Iki Island.

  1. Oficjalna strona internetowa marki PlayStation
  2. Oficjalna strona internetowa gry Ghost of Tsushima
  3. Recenzja Ghost of Tsushima – wspaniałe pożegnanie PS4
  4. Ghost of Tsushima – poradnik do gry