Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2021, 20:37

autor: Entelarmer

Minecraft: Bedrock Edition wraca do testów; beta 1.17.30.20 naprawia mnóstwo błędów

Minecraft: Bedrock Edition otrzymał kolejną betę. Gracze mogą sprawdzić wersję 1.17.30.20 na PC, konsoli Xbox One oraz urządzeniach mobilnych z systemem Android.

W zeszłym tygodniu studio Mojang zrobiło sobie krótką przerwę od testowania Minecrafta: Bedrock Edition. Teraz jednak twórcy powrócili z betą wersji 1.17.30.20 na pecetach, Xboksie One oraz systemie Android.

Dłuższe oczekiwanie na kolejną testową kompilację nie przełożyło się na większą liczbę zmian lub dodanie jakichkolwiek nowych elementów. Deweloperzy nadal skupiają się na szlifowaniu zawartości, w tym tej wprowadzonej w pierwszej części aktualizacji Caves and Cliffs. Uwzględnia to poprawki związane ze świetlnymi blokami (Light Blocks), takie jak usunięcie błędów z niewyświetlaniem ich tekstur oraz niemożliwością usunięcia ich, gdy trzymamy inny blok tego rodzaju. Zmodyfikowano też garść mobów, rozwiązując choćby problem z pojawianiem się niektórych z nich w nieodpowiednich miejscach.

Beta 1.17.30.20 to także mnóstwo poprawek technicznych, w tym dalsze ulepszenia optymalizacji gry. Na poważniejsze modyfikacje jeszcze poczekamy, ale raczej nie martwi to przesadnie graczy. W końcu już od dłuższego czasu można testować aktualizację 1.18, czyli drugą część Caves & Cliffs Update. Ta przyniesie ze sobą jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości: zmiany w generowaniu świata gry, a tym samym prawdziwe (choć nadal pikselowate) góry i jaskinie. Te można już podziwiać w ramach bety dla wersji Java Minecrafta i widać, że wywarły duże wrażenie na graczach. Na pełny debiut przyjdzie nam poczekać do końca roku.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Nowy wymiar swobody – recenzja gry Minecraft
  3. Minecraft – poradnik do gry
  4. Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta