Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 grudnia 2021, 19:24

autor: hexx0

Genshin Impact: patch 2.4 przyniesie lubiany event, nową lokację i postacie

5 stycznia Genshin Impact otrzyma patch 2.4. Wraz z nim do gry studia miHoYo trafi nowa wyspa, a także dwie dodatkowe postacie – Shenhe i Yun Jin. Powróci także wydarzenie Lantern Rite oraz możliwość zdobycia trzech bohaterów, niedostępnych od około roku.

Początek nowego roku zapowiada się jako świetny okres dla fanów gry Genshin Impact. Już 5 stycznia zadebiutuje bowiem patch 2.4. W jego ramach do produkcji studia miHoYo zostaną dodane m.in nowa wyspa oraz dwie dodatkowe postacie – pięciogwiazdkowa Shenhe i czterogwiazdkowa Yun Jin (widoczne na grafice powyżej). W późniejszym terminie aktualizacja przyniesie również podobne do ubiegłorocznego wydarzenie Lantern Rite, a także długo wyczekiwany powrót banerów, z których da się wylosować potężnych bohaterów: Xiao, Ganyu i Zhongliego.

Podwodna wyspa Enkanomiya

Główną obok eventu atrakcją patcha 2.4 wydaje się być podwodna wyspa Enkanomiya. Jeśli uważnie śledzicie fabułę Genshin Impact, to wiecie, że niegdyś był to dom przodków obecnych mieszkańców Watatsumi. Obszar ten został zapieczętowany na tysiące lat, a teraz stanie przed nami otworem i zaoferuje m.in. walkę z unikalnymi przeciwnikami (takimi jak Bathysmal Vishap czy Fathomless Flame), a także eksplorację oświetlonych sztucznym słońcem Dainichi Mikoshi ruin starożytnej cywilizacji, starszych niż wszystko, co można zobaczyć na lądzie. Na Enkanomiyę dostaniemy się przez Moon-Bathed Deep, do której klucz otrzymamy od kapłanki Tsuyuko.

Genshin Impact: patch 2.4 przyniesie lubiany event, nową lokację i postacie - ilustracja #1
Enkanomiya wydaje się bardzo tajemnicza. Źródło: miHoYo.

Zaczynasz przygodę z Genshin Impact? Zajrzyj do naszego poradnika i zapoznaj się ze wskazówkami na start:

Wydarzenie Lantern Rite

Osoby, które grały w Genshin Impact w zeszłym roku, mniej więcej wiedzą, czego należy się spodziewać po wydarzeniu Lantern Rite. Powrócą pokazy sztucznych ogni rozświetlające nocne niebo nad Liyue Harbour; będziemy też mogli przygotowywać własne fajerwerki za pomocą gadżetu Launch Tube – im lepsze nam wyjdą, tym więcej nagród dostaniemy. Nie zabraknie również zagadek polegających na zabawie cieniami, aby uzyskać pożądany kształt danego przedmiotu. Wreszcie przyjdzie nam pozyskiwać na trzy różne sposoby materiały potrzebne do odbudowy Jade Chamber, a także walczyć z unikalnym, potężnym bossem.

W ramach wydarzenia Lantern Rite będziemy mogli zgarnąć dwa rodzaje specjalnej waluty, które z kolei wymienimy m.in. na jedną z ośmiu czterogwiazdkowych postaci (do wyboru będą: Beidou, Chongyun, Ningguang, Xiangling, Xingqiu, Xinyan, Yanfei, a także wspomniana wcześniej nowa bohaterka – Yun Jin). W czasie eventu zyskamy też możliwość zdobycia dodatkowych strojów dla Ningguang (nieodpłatnie) i Keqing (odpłatnie) oraz maksymalnie do dziesięciu darmowych losów (wishów).

Nowe i stare postacie

Genshin Impact stoi postaciami – szczególną gratką dla fanów są zaś pięciogwiazdkowi herosi. Patch 2.4 wprowadzi nową bohaterkę tego typu, czyli władającą żywiołem Cryo i posługującą się bronią drzewcową Shenhe. Na papierze wydaje się ona całkiem potężna i dopasowana do niejednego zespołu, jednak nie jest jedynym powodem, dla którego warto było oszczędzać primogemy (grową walutę). Wreszcie, po około roku, powróci bowiem możliwość zdobycia trzech innych postaci pięciogwiazdkowych – Xiao, Ganyu i Zhongliego. Baner z tym pierwszym będzie dostępny w tym samym czasie co ten, z którego da się wylosować Shenhe – w obu przypadkach czterogwiazdkową postacią ma być Yun Jin. Później natomiast udostępnione zostaną dwa kolejne banery; w ramach pierwszego można będzie wylosować Ganyu, a w ramach drugiego – Zhongliego.

Genshin Impact: patch 2.4 przyniesie lubiany event, nową lokację i postacie - ilustracja #2
Zhongli, Ganyu i Xiao. Wreszcie. Źródło: GiveMeSport.com.

Zmiany, poprawki i przecieki

Deweloperzy ze studia miHoYo szykują, oczywiście, znacznie więcej w ramach aktualizacji 2.4. Przede wszystkim chcą poprawić optymalizację gry, ale także przysposobić Genshin Impact do lepszego działania na PlayStation 4 i 5 oraz Switchu, m.in. poprzez umożliwienie graczom korzystającym z kontrolera dostosowania skrótów na kole wyboru.

Co więcej, w sieci pojawiły się już plotki na temat patcha 2.5. Ma on ponoć zadebiutować pod koniec lutego i przynieść trzy nowe grywalne postacie – Kuki Shinobu, Ayato i długo wyczekiwaną Yae Miko.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Genshin Impact