Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2022, 18:03

autor: hexx0

Genshin Impact ofiarą cenzury w Chinach; nowe skórki opcjonalne tylko na Zachodzie

Studio miHoYo ogłosiło, że kilka postaci w Genshin Impact otrzyma alternatywne skórki. O ile jednak będą one opcjonalne dla większości graczy, o tyle fani z Chin staną się na nie skazani. Powód? Cenzura.

Genshin Impact jest na rynku już od ponad roku, jednak, mimo dostępności ponad 40 grywalnych postaci, wciąż cierpi na niedobór skórek dla nich. Studio miHoYo wychodzi niejako naprzeciw oczekiwaniom fanów i stopniowo wprowadza alternatywne stroje dla bohaterów – w ramach debiutującego dziś patcha 2.4, o którym więcej pisaliśmy tutaj, mają zostać dodane dwie kolejne (dla Ningguang i Keqing), ale chińscy deweloperzy nie zamierzają na tym poprzestać i wczoraj zapowiedzieli cztery następne skiny.

Dlaczego w takim razie napisałem „niejako naprzeciw”? Ponieważ nowe wizerunki dla Jean, Amber, Rosarii i Mony, o których mowa, będą opcjonalne dla wszystkich z wyjątkiem graczy z Chin – ci, z uwagi na nieco bardziej ocenzurowany wygląd owych skórek, staną się na nie skazani.

Genshin Impact ofiarą cenzury w Chinach; nowe skórki opcjonalne tylko na Zachodzie - ilustracja #1
Źródło: miHoYo / ResetEra.com.

Jak możecie się domyślić, patrząc na powyższą grafikę (po lewej stronie znajdują się oryginalne wersje postaci, po prawej zaś te nadchodzące), „winne” całego zamieszania są nieco zbyt wyeksponowane – przynajmniej według chińskich cenzorów – biusty bohaterek. Ich nowe stroje będą je w całości zakrywały. Ugrzecznione zostaną również okrycia nóg w omawianych ubiorach Rosarii i Mony (to te dwie postacie na dole). Deweloperzy ze studia miHoYo zaznaczyli co prawda, że ilustracje nie przedstawiają finalnego wyglądu bohaterek, ale przesłanie mających wejść w życie zmian wydaje się aż nazbyt jasne.

Zachód się cieszy – w końcu będą nowe skórki, nie? – a fani z Chin mają otrzymać za tę sytuację niewielką rekompensatę w growej walucie. Deweloperzy zdają sobie bowiem sprawę, jak ważny dla społeczności jest wizerunek protagonistów. Nie oznacza to jednak końca zmian, gdyż narzucana przez Chiny cenzura ma przynieść kolejne – również w wyglądzie tych męskich postaci, które mogą być uważane za zbyt zniewieściałe. Gracze spekulują, że jako pierwszy zostanie zmodyfikowany Venti.

Kiedy opisane powyżej zmiany pojawią się w Genshin Impact? Studio miHoYo nie podało konkretnej daty; możemy jednak założyć, iż pierwsze przygotowania – zwłaszcza na chińskich serwerach – poczyniono już w ramach wspomnianego wcześniej patcha.