Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2022, 17:17

Ze studia odpowiedzialnego za Forza Horizon odszedł jeden z założycieli

Studio odpowiedzialne za serię Forza Horizon traci lidera. Z Playground Games odszedł jego szef i współzałożyciel Gavin Raeburn.

Playground Games straciło jednego ze swoich założycieli. Po 12 latach pracy ze studia odszedł Gavin Raeburn, który pełnił rolę jego dyrektora. Jego miejsce zajął Trevor Williams. W związku z tym Microsoft wydał komunikat, który możecie przeczytać poniżej (via Windows Central).

Po 12 latach pracy nad pięcioma nagradzanymi grami z serii Forza Horizon, ze studia Playground Games odchodzi jego szef Gavin Raeburn. Jako założycielowi firmy dziękujemy Gavowi za przywództwo i wkład w rozwój serii Forza oraz życzymy mu wszystkiego najlepszego. Współzałożyciel Trevor Williams awansuje ze skutkiem natychmiastowym ze stanowiska głównego menadżera na pozycję szefa studia, podczas gdy zespół Playground Games skupi się na aktualizacjach do gry Forza Horizon 5 i rozwoju Fable.

Playground Games zostało założone w 2009 roku przez trzy osoby – Gavina Raeburna, Ralpha Fultona i Trevora Williamsa. Studio to znane jest z opracowania serii Forza Horizon, czyli jednej z najpopularniejszych marek wśród gier wyścigowych. Dodatkowo pracuje obecnie nad swoim pierwszym projektem niebędącym samochodówką. Jest nim baśniowe RPG Fable.

Sam Gavin Raeburn uchodzi natomiast za weterana branży. Przez założeniem Playground Games pracował w Codemasters, gdzie zajmował się takimi seriami jak DiRT i GRID.

  1. Playground Games – oficjalna strona