Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2019, 18:25

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Gdańsk w 1980 roku na pierwszym trailerze IGI Origins

Gra I.G.I. Origins otrzymała pełnoprawny zwiastun, w którym pierwsze skrzypce odgrywa misja w Gdańsku z 1980 roku. Poza tym dowiedzieliśmy się, że tytuł w 2021 roku trafi na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Zapowiedziana w marcu gra I.G.I. Origins, będąca prequelem kultowej serii szpiegowskich strzelanek, doczekała się pierwszego zwiastuna z prawdziwego zdarzenia. Poza tym odpowiedzialna za wydanie tej produkcji firma Toadman Interactive (szerzej piszemy o tym poniżej) podzieliła się konkretami na temat jej warstwy fabularnej, opublikowała garść screenshotów (znajdziecie je w naszej galerii), a także ujawniła, iż w 2021 roku trafi ona na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Według informacji dostępnych na Steamie tytuł nie doczeka się polskiej wersji językowej; nie znajdziemy w nim również trybu multiplayer.

I.G.I. Origins zabierze nas do 1980 roku. Głównym bohaterem gry będzie agent MI6 znany jako Regent, w którego skórze wykonamy szereg szpiegowskich misji. Zadania zabiorą nas w rozmaite zakątki świata, a jak widać na powyższym materiale wideo, jednym z miejsc akcji będzie Gdańsk. Zgłębiając tajemnice świata, nad którym wisi widmo nuklearnego konfliktu, poznamy początki działalności tytułowego Instytutu Wywiadu Geotaktycznego (ang. Institute of Geotactical Intelligence, w skrócie: I.G.I.).

Deweloperzy zapowiadają, że w trakcie zabawy zrobimy użytek z bogatego arsenału i szeregu gadżetów rodem z klasyki szpiegowskiego kina akcji (zapewne na czele z filmami o Jamesie Bondzie). Na podstawie opublikowanych przez nich materiałów można wywnioskować, że działać będziemy głównie pod osłoną nocy.

Choć praca szpiega wymaga działania po cichu, wybuchy są jej nieodłącznym elementem. - Gdańsk w 1980 roku na pierwszym trailerze IGI Origins - wiadomość - 2019-11-07
Choć praca szpiega wymaga działania po cichu, wybuchy są jej nieodłącznym elementem.

Osobna kwestia należy się twórcom omawianego projektu. Otóż okazuje się, że posiadająca prawa do marki firma Toadman Interactive wzięła na siebie obowiązki jego wydawcy. Za opracowaniem tej produkcji stoi natomiast studio Antimatter Games. Mowa o autorach gry Rising Storm 2: Vietnam, a także deweloperach, którzy „maczali palce” w projektach pokroju Evolve czy Killing Floor. Oprócz I.G.I. Origins zespół pracuje obecnie nad multiplayerową strzelanką pod tytułem ‘83.

  1. Oficjalna strona internetowa gry I.G.I. Origins
  2. I.G.I. Origins na platformie Steam