Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2019, 16:56

autor: "Vergil"

Zapowiedziano I.G.I. Origins

Seria I.G.I. doczeka się trzeciej odsłony w postaci będącego prequelem I.G.I. Origins. Pomimo że w sieci pojawił się już pierwszy teaser tej produkcji, jej premiera to na razie odległy temat. Gracze mogą jednak dzielić się z autorami swoimi pomysłami na temat kształtu gry.

Kilka słów o twórcach

Poprzednia gra studia Toadman Interactive, czyli Immortal: Unchained, nie była hitem. Świadczy o tym średnia ocen w serwisie Metacritic, która w zależności od platformy waha się od 49% do 63%. Fani serii I.G.I. muszą więc trzymać kciuki, by kolejne dzieło dewelopera prezentowało znacznie wyższy poziom.

Studio Toadman Interactive poinformowało, że pracuje nad trzecią odsłoną cyklu I.G.I. – taktycznych strzelanek kładących nacisk na działanie po cichu. Akcja gry znanej obecnie jako I.G.I. Origins zostanie osadzona przed wydarzeniami przedstawionymi w oryginalnym Project I.G.I. z 2000 roku oraz jego kontynuacji, czyli I.G.I. 2: Covert Strike. Z uwagi na fakt, że projekt znajduje się w fazie prototypu, jego premierę zaplanowano na odległy 2021 rok (nie wiemy przy tym, na jakie platformy zmierza, choć komputery osobiste wydają się pewniakiem). Poniżej znajdziecie pierwszy teaser, w którym autorzy zapoznają nas z tłem fabularnym oraz prezentują dwie krótkie sceny pochodzące z właściwej rozgrywki.

Jak widać, akcję ponownie będziemy obserwować z perspektywy pierwszej osoby. Z ogłoszenia, które można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej studia, wynika, że twórcy zamierzają zachować w swoim dziele ducha oryginału. Możemy więc oczekiwać, że misje, które przyjdzie nam wykonywać, będą się toczyć na otwartych mapach, postawione przed nami zadania zrealizujemy na rozmaite sposoby, a w trakcie zabawy znacznie rozsądniej będzie działać w ukryciu i dokładnie planować każdy krok, niż szarżować na oponentów z okrzykiem bojowym na ustach.

Warto odnotować, że w szeregach zespołu Toadman Interactive można znaleźć jednego z deweloperów, którzy pracowali nad oryginalnym I.G.I. Poza tym autorzy są otwarci na sugestie fanów – swoimi pomysłami (nie tylko na mechanikę, lecz również chociażby na lokacje, które odwiedzi główny bohater) można się dzielić zarówno na stronie studia, jak i na Discordzie lub Facebooku.

Pomimo że gry z serii I.G.I. nie podbiły świata, udało im się zdobyć całkiem spore grono oddanych fanów. - Zapowiedziano I.G.I. Origins - wiadomość - 2019-03-19
Pomimo że gry z serii I.G.I. nie podbiły świata, udało im się zdobyć całkiem spore grono oddanych fanów.

Jeśli uważnie śledzicie informacje związane z rozwojem serii I.G.I., z pewnością natknęliście się na doniesienia o tym, że w styczniu 2017 roku prawa do marki trafiły w ręce firmy Artplant. Kilka miesięcy później zespół obwieścił, że rozpoczyna pracę nad I.G.I. We're Going In, które zapowiadało się na pozycję skoncentrowaną na zabawie w trybie współpracy. W międzyczasie studio zostało jednak przejęte przez Toadman Interactive – wygląda na to, że jego nowi właściciele postanowili rozpocząć od zera prace nad trzecim I.G.I.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Toadman Interactive