Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2019, 16:56

autor: Vergil

Zapowiedziano I.G.I. Origins

Seria I.G.I. doczeka się trzeciej odsłony w postaci będącego prequelem I.G.I. Origins. Pomimo że w sieci pojawił się już pierwszy teaser tej produkcji, jej premiera to na razie odległy temat. Gracze mogą jednak dzielić się z autorami swoimi pomysłami na temat kształtu gry.

Kilka słów o twórcach

Poprzednia gra studia Toadman Interactive, czyli Immortal: Unchained, nie była hitem. Świadczy o tym średnia ocen w serwisie Metacritic, która w zależności od platformy waha się od 49% do 63%. Fani serii I.G.I. muszą więc trzymać kciuki, by kolejne dzieło dewelopera prezentowało znacznie wyższy poziom.

Studio Toadman Interactive poinformowało, że pracuje nad trzecią odsłoną cyklu I.G.I. – taktycznych strzelanek kładących nacisk na działanie po cichu. Akcja gry znanej obecnie jako I.G.I. Origins zostanie osadzona przed wydarzeniami przedstawionymi w oryginalnym Project I.G.I. z 2000 roku oraz jego kontynuacji, czyli I.G.I. 2: Covert Strike. Z uwagi na fakt, że projekt znajduje się w fazie prototypu, jego premierę zaplanowano na odległy 2021 rok (nie wiemy przy tym, na jakie platformy zmierza, choć komputery osobiste wydają się pewniakiem). Poniżej znajdziecie pierwszy teaser, w którym autorzy zapoznają nas z tłem fabularnym oraz prezentują dwie krótkie sceny pochodzące z właściwej rozgrywki.

Jak widać, akcję ponownie będziemy obserwować z perspektywy pierwszej osoby. Z ogłoszenia, które można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej studia, wynika, że twórcy zamierzają zachować w swoim dziele ducha oryginału. Możemy więc oczekiwać, że misje, które przyjdzie nam wykonywać, będą się toczyć na otwartych mapach, postawione przed nami zadania zrealizujemy na rozmaite sposoby, a w trakcie zabawy znacznie rozsądniej będzie działać w ukryciu i dokładnie planować każdy krok, niż szarżować na oponentów z okrzykiem bojowym na ustach.

Warto odnotować, że w szeregach zespołu Toadman Interactive można znaleźć jednego z deweloperów, którzy pracowali nad oryginalnym I.G.I. Poza tym autorzy są otwarci na sugestie fanów – swoimi pomysłami (nie tylko na mechanikę, lecz również chociażby na lokacje, które odwiedzi główny bohater) można się dzielić zarówno na stronie studia, jak i na Discordzie lub Facebooku.

Pomimo że gry z serii I.G.I. nie podbiły świata, udało im się zdobyć całkiem spore grono oddanych fanów. - Zapowiedziano I.G.I. Origins - wiadomość - 2019-03-19
Pomimo że gry z serii I.G.I. nie podbiły świata, udało im się zdobyć całkiem spore grono oddanych fanów.

Jeśli uważnie śledzicie informacje związane z rozwojem serii I.G.I., z pewnością natknęliście się na doniesienia o tym, że w styczniu 2017 roku prawa do marki trafiły w ręce firmy Artplant. Kilka miesięcy później zespół obwieścił, że rozpoczyna pracę nad I.G.I. We're Going In, które zapowiadało się na pozycję skoncentrowaną na zabawie w trybie współpracy. W międzyczasie studio zostało jednak przejęte przez Toadman Interactive – wygląda na to, że jego nowi właściciele postanowili rozpocząć od zera prace nad trzecim I.G.I.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Toadman Interactive
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

I.G.I. Origins

I.G.I. Origins