Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2011, 18:24

autor: Ender

Fragmenty storyboardów z Thief 4 wyciekły do sieci

Do internetu wyciekło kilka ilustracji pochodzących ze storyboardów przygotowanych z myślą o czwartej części serii Thief.

W sieci pojawiły się pierwsze i jak wszystko na to wskazuje auentyczne storyboardy stworzone dla czwartej części cyklu Thief. Na kilku udostępnionych ilustracjach opatrzonych logiem Eidos Montreal i datowanych na 2010 rok, które możemy w całości zobaczyć w tym miejscu, widzimy zamaskowanego bohatera skradającego się w ciemnościach oraz drugą niezidentyfikowaną kobiecą postać. Krótkie sceny przedstawione na ilustracjach mogą być wczesnymi szkicami trailera, umieszczonych w grze cut-scen albo jedynie artystycznymi konceptami, które niekoniecznie odzwierciedlają to co zobaczymy w gotowej grze.

Fragmenty storyboardów z Thief 4 wyciekły do sieci - ilustracja #1

Autorem storyboardów jest rysownik Marlon Deane, na co dzień pracujący dla firmy Goldtooth, która współpracowała z Square-Enix i Eidosem przy produkcji trailerów i przerywników firmowych dla gry Deus Ex: Bunt ludzkości. Swoje prace zaprezentował na osobistym blogu, ale został on szybko usunięty, zapewne po interwencji jego pracodawców.

Fragmenty storyboardów z Thief 4 wyciekły do sieci - ilustracja #2

Plotki na temat domniemanej produkcji Thief 4, które w ostatnich latach krążyły w internecie, zostały ostatecznie potwierdzone na początku tego roku, o czym już kilkukrotnie informowaliśmy. Nad grą pracuje montrealski oddział Eidosu, do niedawna skupiający swoją uwagę przede wszystkim na dopracowywaniu Buntu Ludzkości. W tej chwili deweloper szuka pracowników zwiększając zatrudnienie, niezbędne przy rozwijaniu nowych projektów i dokończeniu już rozpoczętych, takich jak Thief 4, który w nieokreślonej jeszcze przyszłości trafi do użytkowników pecetów oraz konsol Xbox 360 i Playstation 3.

Fragmenty storyboardów z Thief 4 wyciekły do sieci - ilustracja #3