Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 14:00

autor: Draug

Forza Horizon 2 na nieoficjalnych zapisach rozgrywki z E3

W sieci pojawiły się zapisy rozgrywki z gry Forza Horizon 2, zarejestrowane podczas targów E3. Możemy na nich zobaczyć pojedyncze wyścigi i usłyszeć nieco informacji od deweloperów, którzy komentują demonstracje.

Kierowanie Pagani Zondą na mokrej nawierzchni powinno być zarezerwowane tylko dla orłów, ale użytkownikom Forzy Horizon 2 utrata przyczepności niestraszna. - Forza Horizon 2 na nieoficjalnych zapisach rozgrywki z E3 - wiadomość - 2014-06-10
Kierowanie Pagani Zondą na mokrej nawierzchni powinno być zarezerwowane tylko dla orłów, ale użytkownikom Forzy Horizon 2 utrata przyczepności niestraszna.

Dopiero co napawaliśmy oczy oficjalnym zwiastunem gry Forza Horizon 2, zaprezentowanym podczas konferencji firmy Microsoft w Los Angeles, a w sieci rozpoczyna się wysyp filmów dokumentujących właściwą rozgrywkę w dziele studiów Turn 10 i Playground Games. Nagrania są rejestrowane na głównej płycie targów, gdzie deweloperzy prezentują wersję demonstracyjną Forzy Horizon 2 w wydaniu na Xboksa One. Oferuje ona jeden wyścig i trzy samochody (Lamborghini Huracan, Chevrolet Corvette C7 Stingray i Nissan GT-R), zatem gameplaye nie są przesadnie zróżnicowane. Pierwsze materiały tego typu zawdzięczamy ekipie FamilyGamerTV – udostępniła ona dwa zapisy rozgrywki (z Lambo i Chevroletem). Co prawda, mamy do czynienia z filmami nagranymi przy użyciu kamery, lecz prezentują one całkiem przyzwoitą jakość.

Jakie wnioski nasuwają się po seansie omawianych gameplayów? Potwierdza się stanowisko twórców, że w ogólnym zarysie Forza Horizon 2 będzie zbliżona do poprzedniczki – podobny jest interfejs i ekrany menu, otoczka nadal wywołuje u gracza poczucie uczestnictwa w festiwalu, a podczas wyścigów równie ważna, co efektywność, jest efektowność prowadzenia samochodu, jako że gra nalicza nam punkty za poślizgi, loty, ryzykowne wymijanie cywilnych wozów etc. Model jazdy sprawia wrażenie bardzo zręcznościowego (beztroskie ścinanie zakrętów przez wyboiste pola, swobodne odbijanie się od przeszkód), lecz z całą pewnością nie zabraknie ustawień pozwalających na zbliżenie w jakimś stopniu zachowania się samochodu do poziomu symulacji. Warto jeszcze przytoczyć nowe informacje w temacie ścieżki dźwiękowej – omawiana gra zaoferuje więcej utworów i stacji radiowych niż poprzedniczka.

Na koniec przypomnijmy, że premierę Forzy Horizon 2 wyznaczono na 30 września tego roku. Śmigać po Francji i Włoszech najszybszymi wozami świata będą posiadacze konsol firmy Microsoft – Xboksa 360 i Xboksa One.