Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2021, 10:18

autor: hexx0

Final Fantasy XVI, Gotham Knights i Gollum mogą być atrakcjami State of Play

Aktualizacja kart kilku produktów w PlayStation Store może sugerować, jakie gry zobaczymy w środę na State of Play. Na główne atrakcje pokazu zapowiadają się Final Fantasy XVI i Gotham Knights.

Informując Was w piątek o kolejnym odcinku State of Play zapowiedzianym przez Sony na najbliższą środę, pokusiłem się o przypuszczenie, że być może dowiemy się czegoś na temat Elden Ring bądź nowego Crasha Bandicoota. Najprawdopodobniej moje typowania okażą się jednak błędne – jeszcze przed ogłoszeniem rzeczonego pokazu użytkowniczka serwisu ResetEra o pseudonimie Angie zauważyła bowiem, iż zaktualizowano lub utworzono karty kilku produktów w PlayStation Store. Niewykluczone, że w ten sposób poznaliśmy przynajmniej część tytułów, jakie zobaczymy w środę.

Taki scenariusz wydaje się tym bardziej prawdopodobny, że podana przez Angie lista gier – Final Fantasy XVI, Gotham Knights, Władca Pierścieni: Gollum, Tchia, Dark Pictures Anthology i Voice of Cards (tylko ta ostatnia miała wcześniej kartę w PS Store) – powinna się zmieścić w przewidzianej na około 20 minut ramówce. Głównym tematem pokazu byłby zapewne szesnasty „Fajnal”, a pozostałe produkcje dostałyby prawdopodobnie nowe trailery.

Final Fantasy XVI, Gotham Knights i Gollum mogą być atrakcjami State of Play - ilustracja #1
Źródło: resetera.com/threads/final-fantasy-xvi-announced-for-ps5.287810/page-217#post-75492513.
Final Fantasy XVI, Gotham Knights i Gollum mogą być atrakcjami State of Play - ilustracja #2
Źródło: resetera.com/threads/final-fantasy-xvi-announced-for-ps5.287810/page-217#post-75493710.

Warto jednak podchodzić do tych informacji z dystansem, bo np. dodanie karty produktu dla Dark Pictures Anthology mogło być związane z premierą trzeciej odsłony cyklu – o podtytule House of Ashes – i ujawnieniem czwartej, The Devil in Me, która zwieńczy pierwszy sezon produkcji. Niemniej wydaje się, że niektóre z tych gier rzeczywiście możemy zobaczyć w środę; wszystkie pochodzą też od firm zewnętrznych i zostały już zapowiedziane, a to właśnie na takich tytułach ma bazować nadchodzące State of Play. Nie wiem jak Wy, ale ja z chęcią przekonam się, jak idą prace nad FFXVI.