Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2021, 11:24

Batman kontra Fred Flintstone - plotki o bijatyce Multiversus

Według najnowszych plotek, w studiu NetherRealm powstaje bijatyka w stylu serii Super Smash Bros. zatytułowana Multiversus. Do walki przystąpią w niej m.in. Batman, Shaggy i Fred Flintstone.

W SKRÓCIE:
  1. firma Warner Bros. Interactive ma pracować nad wzorowaną na serii Super Smash Bros. bijatyką Multiversus,
  2. zmierzyłyby się w niej słynne postaci z marek WB, w tym Batman, Gandalf, Shaggy oraz Fred Flintstone,
  3. projekt miały zainspirować memy z Shaggym.

W sieci pojawiły się ciekawe plotki dotyczące niezapowiedzianego projektu firmy Warner Bros. Interactive. Według nich wydawca szykuje grę zatytułowaną Multiversus. Ma to być platformówkowa bijatyka w stylu serii Super Smash Bros. w której wystąpiłyby postacie z najpopularniejszych marek WB.

Wśród wojowników miałyby znaleźć się takie sławy, jak Batman, Gandalf z Władcy Pierścieni, Max z cyklu Mad Max, Shaggy ze Scooby-Doo, Tom i Jerry, Johnny Bravo czy Fred Flintstone. Doniesienia te pojawiły się wpierw na redditowym forum GamingLeaksAndRumours. Ich źródłem było nowo założone konto, które nie dało żadnych dowodów na potwierdzenie, że jest blisko związane z Warner Bros. Interactive.

Według postu na Reddicie gra ma powstawać w studiu NetherRealms, znanym z serii Mortal Kombat oraz Injustice. Zazwyczaj bardzo dobrze poinformowany dziennikarz Jeff Grubb z serwisu Venture Beat potwierdził, ze Multiverse znajduje się w produkcji, ale zajmuje się nim inny deweloper. WB niedawno zarejestrowało ten tytuł jako znak handlowy, więc coś zdecydowanie jest na rzeczy.

Batman kontra Fred Flintstone - plotki o bijatyce Multiversus - ilustracja #1

Ciekawą kwestią jest to, że korzenie projektu mają sięgać serii memów z „o potędze Shaggy'ego”, w których ta postać z łatwością pokonywała najsilniejszych bohaterów innych marek. Powstała nawet sieciowa petycja (z 381 tysiącami podpisów), mająca zachęcić Warner Bros. do dodania kompana Scooby-Doo do grona grywalnych wojowników w Mortal Kombat 11.

Firmie wyraźnie spodobały się te memy. W animowanym filmie Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms Shaggy pojawił się na chwilę w sekcji z logo wytwórni, neutralizując błyskawicznie Scorpiona. Warner Bros. miało także zaakceptować pomysł opracowania gry opartej na tym koncepcie.

Shaggy, nawet w bojowej wersji Ultra Instinct (tak często nazywany jest w memach, co stanowi to odniesienie do serii Dragon Ball), nie pasowałby jednak do marki Mortal Kombat. Dlatego postanowiono opracować zupełnie nową grę zatytułowaną Multiversus, która pozwoliłaby wykorzystać wojowników z różnych marek firmy. Co ciekawe, początkowo wśród postaci mieli pojawić się Harry Potter i Ron Weasley, ale prace nad tymi bohaterami zostały wstrzymane z powodu bliżej nieokreśloncyh problemów licencyjnych.

Oczywiście do czasu oficjalnej zapowiedzi projektu do wszystkich tych doniesień należy podchodzić z dużym dystansem. Obecnie takie mieszanie różnych marek jest jednak bardzo popularne, czego przykładem są różne crossovery regularnie organizowane w Fortnite. Samo Warner Bros. również nie stroi od takich pomysłów, co mogliśmy zobaczyć w tegorocznym filmie Space Jam: A New Legacy.

  1. Oficjalna strona internetowa Warner Bros. Games
  2. Recenzja gry Mortal Kombat 11 – przyczajony smok, ukryty grind
  3. Mortal Kombat 11 – poradnik