Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2018, 11:28

autor: Aquma

Final Fantasy XV Windows Edition bez Denuvo?

Opublikowany właśnie w serwisie Steam dokument EULA dla pecetowego Final Fantasy XV sugeruje, że tytuł ten nie będzie korzystał z kontrowersyjnego zabezpieczenia antypirackiego Denuvo.

Squre Enix zrezygnuje z Denuvo w przypadku Final Fantasy XV? - Final Fantasy XV Windows Edition bez Denuvo? - wiadomość - 2018-02-23
Squre Enix zrezygnuje z Denuvo w przypadku Final Fantasy XV?
FINAL FANTASY XV: WINDOWS EDITION W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Square Enix
  2. Wydawca: Square Enix
  3. Gatunek: jRPG
  4. Platformy: PC (Windows Edition), PS4 i Xboks One (Royal Edition)
  5. Data premiery: 6 marca 2018 r.

Profil Final Fantasy XV na Steam został zaktualizowany o tzw. EULA (ang. End User License Agreement – warunki umowy pomiędzy użytkownikiem a wydawcą). Dokument nie wspomina ani słowem o kontrowersyjnym zabezpieczeniu Denuvo, co może sugerować, że Square Enix nie zdecyduje się na wykorzystanie tej technologii w swoim najnowszym tytule.

Należy oczywiście pamiętać, że EULA może zostać zaktualizowane w dowolnym momencie. Nie da się wykluczyć, że w ciągu kilkunastu dni, które pozostały nam do premiery pecetowego wydania Final Fantasy XV, stosowna informacja o Denvuo jeszcze pojawi się na profilu gry, jak niejednokrotnie bywało w przypadku wielu innych tytułów (m.in. polskiego Lords of the Fallen czy Batman: Arkham Knight). Z drugiej strony, inne wydane niedawno produkcje japońskiej firmy (np. Final Fantasy XII: The Zodiac Age czy Star Ocean: The Last Hope) posiadały stosowną wzmiankę od samego początku.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że całkiem niedawno crackerzy złamali wspomniane powyżej, pecetowe wydanie dwunastej odsłony serii Final Fantasy. Stało się to zaledwie po kilkunastu dniach od premiery i to pomimo faktu, że według doniesień gra korzysta z najnowszej wersji słynnego zabezpieczenia antypirackiego. Czyżby Square Enix uznało, że kilkunastodniowa ochrona nie jest warta pieniędzy, które trzeba wyłożyć na Denuvo? Wydaje się to dziwne, z uwagi na znaczenie, jakie walka z piractwem ma w pierwszych dniach obecności danego tytułu na rynku – ale na ten moment niczego nie możemy wykluczyć.

Przypominamy, że Final Fantasy XV: Windows Edition zadebiutuje 6 marca w wersji na PC, a także – pod nazwą Royal Edition – na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra będzie dostępna w języku angielskim. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że 26 lutego tytuł otrzyma wersję demo, zaś na początku miesiąca wydawca udostępnił benchmark, który pozwala sprawdzić, jak nasz komputer poradzi sobie z wyzwaniem stawianym przez grę.

  1. Final Fantasy XV – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Final Fantasy XV – triumfalny powrót serii kultowych RPG-ów
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.