Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2018, 18:45

autor: Ender

FIFA 19 – szczegóły kampanii fabularnej gry

Poznaliśmy nowe szczegóły na temat fabularnego trybu Droga do sławy w grze FIFA 19. Electronic Arts przedstawiło jego troje bohaterów, między którymi będziemy mogli dowolnie przełączać się w trakcie przygotowanej przez deweloperów historii.

W ostatnich latach coraz bardziej popularny staje się trend wprowadzania rozbudowanych kampanii fabularnych do gier, które do dotychczas nie były z nimi kojarzone. W pierwszej kolejności tego typu dodatki otrzymywały liczne produkcje wyścigowe, a teraz dzieje się tak ze sportowymi symulatorami. Wydana pod koniec 2016 roku FIFA 17 zaoferowała po raz pierwszy tryb Droga do sławy, posiadający elementy przygodówki i RPG-a, który pozwalał wcielić się nam w postać początkującego piłkarza Aleksa Huntera i śledzić jego obiecującą karierę. Przygody Huntera kontynuowane były z powodzeniem w FIFA 18. Electronic Arts przedstawiło dziś szczegóły dotyczące kampanii w tegorocznej odsłonie tytułu. W FIFA 19 pokierujemy nie tylko Hunterem, ale także dwoma innymi zawodnikami – jego przyjacielem Dannym Wiliamsem oraz przyrodnią siostrą Kim Hunter.

Historia trzech protagonistów ma się ze sobą przeplatać, a gracze będą mogli swobodnie wybrać kierowaną przez nich postać i w dowolnym miejscu fabuły przełączyć się na inną. Na początku kampanii Alex Hunter przenosi się nareszcie do klubu swoich marzeń, którym jest hiszpański Real Madryt. Przed doświadczonym już graczem otwiera się droga na piłkarski Olimp. Danny'ego Williamsa poznaliśmy w poprzednich odsłonach Drogi do sławy. Bohater, który mimo wcześniejszych konfliktów zaprzyjaźnił się z Hunterem, będzie w trakcie kampanii walczył o wyższą pozycję w swojej drużynie po serii dobrych występów. Kim Hunter to przyrodnia siostra Aleksa, z którą spotkał się po raz pierwszy w FIFA 18. Hunter jest utalentowaną piłkarką zaproszoną do amerykańskiej reprezentacji, która będzie grała na Mistrzostwach świata kobiet.

Alex Hunter jest bohaterem serii FIFA od 2016 roku - FIFA 19 – szczegóły kampanii fabularnej gry - wiadomość - 2018-08-22
Alex Hunter jest bohaterem serii FIFA od 2016 roku

Jak zwykle, w trakcie zabawy gracze spotkają autentyczne gwiazdy piłkarskie. Twórcy wspominają o zawodnikach, takich jak Neymar Jr., Alex Morgan, Paulo Dybala czy Kevin De Bruyne. Deweloperzy zapowiadają również, że tegoroczna kampania jest ostatnią odsłoną swoistej trylogii. Jeśli tryb Droga do sławy nie zniknie z przyszłorocznej odsłony serii, następnym razem poznamy zupełnie nowych bohaterów. FIFA 19 ukaże się 27 września i będzie dostępna na konsolach oraz komputerach PC.

Danny Williams to bliski przyjaciel Huntera - FIFA 19 – szczegóły kampanii fabularnej gry - wiadomość - 2018-08-22
Danny Williams to bliski przyjaciel Huntera
W trakcie kampanii Kim Hunter zagra na Mistrzostwach świata - FIFA 19 – szczegóły kampanii fabularnej gry - wiadomość - 2018-08-22
W trakcie kampanii Kim Hunter zagra na Mistrzostwach świata
  1. Oficjalna strona serii FIFA