Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2019, 09:12

Prezydent Duda zainicjował powołanie Drużyny Narodowej w grze FIFA

Prezydent Polski zainicjował powołanie e-sportowej Drużyny Narodowej, która w przyszłym roku pojawi się na zawodach FIFA eNations Cup. Kapitanem zespołu zostanie wielokrotny Mistrz Polski w grze FIFA – Miłosz "milosz93" Bogdanowski.

Od kilku lat obserwujemy, że rządy wielu krajów na całym świecie coraz częściej i chętniej angażują się w rozwój oraz wsparcie lokalnej sceny e-sportowej. Objawia się to pod postacią oficjalnego patronatu, stypendiów lub konkretnych rozwiązań prawnych. Prezydent Polski włączył się właśnie w ten ruch, ogłaszając, że inicjuje powołanie Drużyny Narodowej w wirtualnej piłce nożnej. Kapitanem tworzonego zespołu zostanie Miłosz "milosz93" Bogdanowski, który jest czterokrotnym Mistrzem Polski w grach z serii FIFA. W dobraniu składu spośród najlepszych zawodników w kraju pomagać będzie mu jego kolega z wirtualnego boiska Jakub "cyanide" Mikołajewski. Pełną listę nazwisk osób powołanych do reprezentacji poznamy w najbliższym czasie.

Miłosz "milosz93" Bogdanowski na spotkaniu z Andrzejem Dudą. - Prezydent Duda zainicjował powołanie Drużyny Narodowej w grze FIFA - wiadomość - 2019-04-06
Miłosz "milosz93" Bogdanowski na spotkaniu z Andrzejem Dudą.

Nowa drużyna docelowo ma wziąć udział w przyszłorocznych międzynarodowych zawodach FIFA eNations Cup, które stanowią część mistrzostw FIFA eWorld Cup. Pomysł powołania zespołu miał zrodzić się po tym, gdy wielu rodzimych fanów serii FIFA wyraziło niezadowolenie z faktu, że na odbywającym się po raz pierwszy w tym roku pucharze narodów nie zobaczymy reprezentantów Polski. Dodajmy, że w tej edycji zmagań, których finał zobaczymy 12 i 13 kwietnia w Londynie, biorą udział zespoły z dwudziestu krajów świata, takich jak Argentyna, Arabia Saudyjska, Niemcy, Brazylia, Chiny, Finlandia, Hiszpania czy Rosja. Walczą one o pulę nagród wynoszącą w sumie 100 tysięcy dolarów (ok. 380 tysięcy złotych).

  1. Oficjalna strona FIFA eWorld Cup