Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2019, 09:21

Książę Harry uważa, że Fortnite powinno zostać zakazane

Książę Harry naraził się na gniew graczy, stwierdzając, że Fortnite jest tak uzależniające, iż tworzenie gier tego pokroju powinno być zakazane.

Fortnite to obecnie jedna z najpopularniejszych gier na świecie. - Książę Harry uważa, że Fortnite powinno zostać zakazane - wiadomość - 2019-04-06
Fortnite to obecnie jedna z najpopularniejszych gier na świecie.

Fortnite to jeden z największych fenomenów ostatnich lat. W zeszłym miesiącu autorzy pochwalili się, że gra lada chwila przekroczy 250 milionów zarejestrowanych użytkowników. Nie wszyscy są jednak fanami tej produkcji. Okazuje się, że do grona jej zaciekłych przeciwników należy sam książę Harry. Twierdzi on wręcz, że prawo powinno zabronić tworzenia takich projektów.

Członek brytyjskiej rodziny królewskiej swoją opinię wyraził podczas wizyty w londyńskim ośrodku młodzieżowej organizacji YMCA. Stwierdził on, że Fortnite i podobne gry projektowane są specjalnie po to, aby uzależniać graczy, w tym zwłaszcza tych najmłodszych. Według niego produkcje tego pokroju mają negatywny wpływ na rozwój i edukację dzieci. Uważa wręcz, że są większym zagrożeniem niż narkotyki i alkohol, gdyż dostęp do tych substancji jest regulowany przez prawo i każdy zdaje sobie sprawę z ich negatywnych działań. Natomiast gry stały się naturalną częścią codzienności i wiele osób nie ma pojęcia o tym, jaki wpływ mają na ich dzieci.

Nie jest żadnym zaskoczeniem, że gracze zareagowali na te słowa bardzo negatywnie. Wypominają księciu wywiad z 2013 roku, w którym stwierdził, że lata zabawy na konsolach sprawiły, iż łatwiej jest mu wykonywać zadania drugiego pilota w helikopterze bojowym Apache.

Nie brakuje również osób podkreślających, że jako miliarder posiadający jachty i pałace nie ma pojęcia o tym, jak żyją zwykli ludzie. Przy okazji przypomniano także, że w 2005 roku dwudziestoletni wtedy Harry udał się na przyjęcie kostiumowe, nosząc na ramieniu opaskę ze swastyką, więc trudno traktować księcia jako wyrocznię w kwestiach moralnych.

Sukces Fortnite sprawił, że nie brakuje historii o ludziach uzależnionych od tej gry. Takie osoby stanowią jednak tylko niewielką część społeczności tej produkcji i próby ograniczenia dostępu do niej zwykłym graczom są niedorzecznym pomysłem.

  1. Oficjalna strona gry