Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2014, 09:33

FIFA 15 zapowiedziana, silnik IGNITE wreszcie na PC

EA Sports zapowiedziało dziś kolejną odsłonę swojej piłkarskiej serii, FIFA 15. Obok krótkiego zwiastuna poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące wersji na PC, w tym także minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe.

Benjamin Franklin mawiał, że na świecie pewne są tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki. Oczywiście jako gracze wiemy, że od 1994 roku pewnik jest jeszcze jeden – to kolejna część serii FIFA od EA Sports. Zapowiedzi tegorocznej odsłony nie można więc w żadnym wypadku nazwać zaskakującą. Dowiedzieliśmy się za to już paru szczegółów, które szczególnie ucieszą posiadaczy PC – wśród nich wymagania sprzętowe i nowy silnik.

Pierwszy, trwający zaledwie dwanaście sekund zwiastun FIFA 15 został udostępniony za pośrednictwem oficjalnego konta EA Sports na Twitterze. Klip prezentuje urugwajskiego napastnika Liverpoolu FC, Luisa Suareza, oraz zapowiada publikację dłuższego trailera na 9 czerwca, podczas konferencji firmy na E3. Dodatkowo w filmiku wspomniano na razie wyłącznie pięć platform docelowych: PlayStation 3, Playstation 4, Xbox 360, Xbox One i PC.

Najważniejsze wiadomości dotyczą wersji na komputery osobiste. Przede wszystkim w planowanej najprawdopodobniej na koniec września grze zaimplementowany zostanie nowy silnik o nazwie IGNITE. Posiadacze Xboksów One oraz PlayStation 4 mogli cieszyć się nim już przy okazji zeszłorocznego wydania najpopularniejszej piłkarskiej serii i – jak pisał ElMundo w swojej recenzji – ulepszona szata graficzna rzeczywiście zrobiła różnicę.

Silnik IGNITE był głównym atutem zeszłorocznej FIFY na konsole nowej generacji. - FIFA 15 zapowiedziana, silnik IGNITE wreszcie na PC - wiadomość - 2014-06-06
Silnik IGNITE był głównym atutem zeszłorocznej FIFY na konsole nowej generacji.

Obecność nowego silnika wiąże się oczywiście ze sporymi zmianami w wymaganiach sprzętowych. Posiadacze słabszych komputerów zostaną postawieni przed wyborem między wydatkami na lepszy sprzęt lub zadowoleniem się starszymi odsłonami cyklu, bowiem do odpalenia FIFY 15 niezbędny będzie 64-bitowy Windows Vista, 7 lub 8, procesor Q6600 Core2 Quad @ 2.4Ghz, 4 GB RAM, 15 GB HDD oraz karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 650 lub lepsza). Rekomendowana konfiguracja to z kolei 64-bitowy system Windows Vista, 7 lub 8, procesor i5-2550K @ 3.4Ghz, 8 GB RAM, 15 GB HDD oraz karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza).

Więcej szczegółów na temat FIFY 15 dowiemy się w poniedziałek koło godziny 21, kiedy to na konferencji Electronic Arts podczas E3 pokazany zostanie pierwszy dłuższy zwiastun gry. Jeśli EA Sports będzie trzymać się tradycji, nowa część piłkarskiej serii wydana zostanie pod koniec września tego roku.

  1. Oficjalna strona internetowa serii FIFA

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w tematach, które mało kto czyta. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej.

więcej