Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2014, 09:11

autor: Adrian Werner

Battlefield Hardline - nowy zwiastun i data premiery

Firma Electronic Arts opublikowała nowy zwiastun Battlefield Hardline. Filmik zawiera fragmenty kampanii oraz informację, że premiera gry nastąpi 21 października.

W zeszłym tygodniu firma Electronic Arts oficjalnie ujawniła Battlefield Hardline, czyli najnowszą odsłoną popularnego cyklu FPS-ów i jednocześnie pierwszą, która porzuci wojenne realia na rzecz policyjnych klimatów. Wtedy wydawca nie podał jednak planowanej daty premiery, ograniczając się jedynie do stwierdzenia, że nastąpi ona najbliższej jesieni. Dopiero teraz zapowiedziano, że gra trafi do sprzedaży 21 października. Przy okazji wypuszczono nowy zwiastun z kampanii fabularnej. Filmik trwa raptem 40 sekund, ale mimo to robi spore wrażenie i daje nadzieję, że wojna z przestępcami okaże się miłą odmianą od niekończących się polowań na terrorystów. Prawdziwego wysypu informacji i materiałów graficznych możemy spodziewać się 9 czerwca, gdyż wtedy Electronic Arst zaprezentuje projekt na targach E3.

Przypomnijmy, że nad Battlefield Hardline nie pracuje odpowiedzialne za poprzednie odsłony cyklu studio DICE. Zamiast tego na stanowisku dewelopera zastąpił je zespół Visceral, czyli autorzy trylogii Dead Space. Ekipa ta ma doświadczenie w tworzeniu dobrych kampanii dla pojedynczego gracza, więc mamy nadzieję, że ten aspekt wreszcie nie zostanie potraktowany po macoszemu w porównaniu z trybem multiplayer.

Według planów gra nie będzie jedynie jednorazowym eksperymentem i ma zapoczątkować nową serię poboczną w ramach cyklu Battlefield. W trybie kampanii wcielimy się w młodego detektywa z Miami, który zapoluje na swoich skorumpowanych byłych partnerów. Sposób opowiadania historii zostanie zainspirowany serialami telewizyjnymi i w projekt zaangażowani są scenarzyści znani z takich przebojów srebrnego ekranu jak Justified czy House of Cards. Jednocześnie autorzy obiecują, że misje będą w dużym stopniu nieliniowe i będziemy mogli je przechodzić wielokrotnie, za każdym razem odnajdując nowe sposoby na zrealizowanie zadań.

Choć twórcy poświęcają więcej uwagi kampanii niż kiedykolwiek przedtem w historii cyklu, to i tak najważniejszym elementem pozostaną rozgrywki wieloosobowe. W ramach różnorodnych trybów będziemy mogli m.in. bawić się w napady rabunkowe, walczyć o stosy pieniędzy, odbijać zakładników z rąk przestępców i brać udział w pościgach ulicznych.

Battlefield Hardline powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 oraz PlayStation 3. Wkrótce po targach E3 mają ruszyć zamknięte beta testy. Warto na koniec wspomnieć, że gra dostępna będzie w pełnej polskiej wersji językowej.