Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2017, 13:23

Fallout of Nevada - fanowska gra na silniku Fallout 2 doczekała się wersji anglojęzycznej

Fallout of Nevada, czyli wyśmienita fanowska gra RPG na silniku Fallouta 2, doczekała się wreszcie wersji anglojęzycznej.

Projekt funkcjonuje również pod tytułem Fallout: Nevada. - Fallout of Nevada - fanowska gra na silniku Fallout 2 doczekała się wersji anglojęzycznej - wiadomość - 2017-08-06
Projekt funkcjonuje również pod tytułem Fallout: Nevada.

W marcu 2015 roku ukazała się finalna wersja Fallout of Nevada, czyli fanowskiej gry zbudowanej na silniku klasycznego RPG-a Fallout 2. Projekt został przyjęty bardzo ciepło, ale miał jedną dużą wadę – dostępny był wyłącznie w języku rosyjskim. Teraz, po ponad dwóch latach, doczekaliśmy się wreszcie premiery wersji anglojęzycznej.

Tłumaczenie przygotował odrębny zespół, niepowiązany z twórcami gry. Instalacja nie należy do skomplikowanych. Jest to projekt samodzielny, więc do działania nie wymaga posiadania podstawowej wersji Fallouta 2. Zacznijcie od pobrania rosyjskiej edycji Fallout of Nevada, po czym wypakujcie archiwum w dowolne miejsce. Następnie pobierzcie anglojęzycznego patcha. Po wypakowaniu drugiego z tych archiwów skopiujcie zawartość folderu „Translation V0.1” do folderu z Fallout of Nevada i wyraźcie zgodę na podmianę plików.

Zgodnie z tytułem, gra przenosi nas na tereny postapokaliptycznej Nevady. Akcja toczy się przed wydarzeniami z pierwszego Fallouta. Wcielamy się w mieszkańca Krypty 8, który udaje się na powierzchnię z misją odnalezienia elementów związanych z systemami bezpieczeństwa schronów.

Projekt oferuje obszerną mapę świata, z dziewięcioma nowymi lokacjami i trzema dodatkowymi, stanowiącymi przerobione wersje miejscówek z Fallouta 2. Kampania rozgrywa się w czasach, gdy na pustkowia dopiero zaczyna powracać cywilizacja i osady są niewielkie, drogi praktycznie nie istnieją, a światem rządzi anarchia.

Fallout of Nevada oferuje ponad setkę zadań oraz trzynaście dodatkowych spotkań losowych. Autorzy opracowali także ponad dwieście nowych przedmiotów, a muzykę skomponowano tak, aby przypominała klimatem soundtracki z pierwszych dwóch odsłon serii Fallout autorstwa Marka Morgana.

  1. Strona rosyjskiej wersji moda
  2. Wątek z tłumaczeniem