Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2018, 20:30

autor: Serek

Rekord świata speedrunningu w Fallout Anthology

Speedrunner o pseudonimie tomatoanus przeszedł wszystkie części głównego cyklu Fallout w niecałe półtorej godziny. Ustanowił tym samym rekord świata. Po takim dokonaniu gracz może naprawdę poczuć się "S.P.E.C.I.A.L."

Co pokazałeś?! - Rekord świata speedrunningu w Fallout Anthology - wiadomość - 2018-07-23
Co pokazałeś?!

Jeden z użytkowników serwisu YouTube o pseudonimie tomatoanus, dokonał nie lada wyczynu. Speedrunner ukończył Fallout Anthology (czyli wszystkie gry z głównej serii - 1, 2, 3, New Vegas oraz 4) w rekordowym czasie 1:29:47. Tym samym pobił dotychczasowy rekord świata wynoszący 1:41:15. Przejście pięciu odsłon serii w niecałe 90 minut (bez uwzględnienia czasu na ekrany ładowania) jest ogromnym dokonaniem, do którego przygotowanie wymagało sporo czasu. Mimo to, rekordzista przyznaje, że w przyszłości (raczej odległej) będzie starał się poprawić swoje osiągnięcie.

Warto podkreślić, że rekordowy wynik został osiągnięty w kategorii Any%, co oznacza zabawę na najniższym poziomie trudności, do tego wykorzystując wszystkie możliwe glitche i exploity. Jeżeli jesteście ciekawi dokładnych zasad przyjętych przez speedrunnera, to możecie zapoznać się z FAQ. Naturalnie tomatoanus podczas rozgrywki nie zwracał uwagi na misje, fabułę czy dodatkową zawartość produkcji - celem jest przejście gry w jak najkrótszym czasie. Na jego kanale, w serwisie YouTube, są dostępne osobne speedruny z poszczególnych części serii w kilku wariantach. Dla przykładu Fallouta: New Vegas, również w kategorii Any%, ukończył w niecałe 14 minut.

  1. Zawartość Fallout Anthology na PC
  2. Oficjalna strona firmy Bethesda Softworks
  3. Kanał tomatoanusa na YouTube
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.