Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2018, 20:30

autor: Serek

Rekord świata speedrunningu w Fallout Anthology

Speedrunner o pseudonimie tomatoanus przeszedł wszystkie części głównego cyklu Fallout w niecałe półtorej godziny. Ustanowił tym samym rekord świata. Po takim dokonaniu gracz może naprawdę poczuć się "S.P.E.C.I.A.L."

Co pokazałeś?! - Rekord świata speedrunningu w Fallout Anthology - wiadomość - 2018-07-23
Co pokazałeś?!

Jeden z użytkowników serwisu YouTube o pseudonimie tomatoanus, dokonał nie lada wyczynu. Speedrunner ukończył Fallout Anthology (czyli wszystkie gry z głównej serii - 1, 2, 3, New Vegas oraz 4) w rekordowym czasie 1:29:47. Tym samym pobił dotychczasowy rekord świata wynoszący 1:41:15. Przejście pięciu odsłon serii w niecałe 90 minut (bez uwzględnienia czasu na ekrany ładowania) jest ogromnym dokonaniem, do którego przygotowanie wymagało sporo czasu. Mimo to, rekordzista przyznaje, że w przyszłości (raczej odległej) będzie starał się poprawić swoje osiągnięcie.

Warto podkreślić, że rekordowy wynik został osiągnięty w kategorii Any%, co oznacza zabawę na najniższym poziomie trudności, do tego wykorzystując wszystkie możliwe glitche i exploity. Jeżeli jesteście ciekawi dokładnych zasad przyjętych przez speedrunnera, to możecie zapoznać się z FAQ. Naturalnie tomatoanus podczas rozgrywki nie zwracał uwagi na misje, fabułę czy dodatkową zawartość produkcji - celem jest przejście gry w jak najkrótszym czasie. Na jego kanale, w serwisie YouTube, są dostępne osobne speedruny z poszczególnych części serii w kilku wariantach. Dla przykładu Fallouta: New Vegas, również w kategorii Any%, ukończył w niecałe 14 minut.

  1. Zawartość Fallout Anthology na PC
  2. Oficjalna strona firmy Bethesda Softworks
  3. Kanał tomatoanusa na YouTube