Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2021, 19:25

Mod Fallout 2 Olympus 2207 w końcu w angielskiej wersji językowej

Fallout 2 wreszcie doczekał się angielskiego tłumaczenia modyfikacji Olympus 2207. Mod zabiera graczy do postnuklearnej Krzemowej Doliny, oferując nową historię oraz znacznie zmodyfikowaną rozgrywkę.

Czasy dwuwymiarowych, turowych Falloutów najwyraźniej mamy dawno za sobą, ale dwie pierwsze odsłony kultowego cyklu wciąż mają swoich fanów. Ci, rzecz jasna, nie tylko wracają do tych tytułów w ich oryginalnej formie, ale też tworzą rozmaite mody. Jeden z nich – popularna rosyjska modyfikacja Fallouta 2 Olympus 2207 – otrzymał aktualizację 1.2, a wraz z nią angielską wersję językową.

Tytułowy Olympus to fikcyjny drapacz chmur położony w Dolinie Krzemowej. Po nuklearnym konflikcie ta masywna budowla stała się fortecą, w której schronienie znalazła garstka szczęśliwców. Pogłoski o kryjących się w środku bogactwach przyciągają wielu wędrowców, wliczając w to terroryzującą okolicę bandę Sunset Jackals. Nikt jednak nie zdołał dostać się do środka, bo konstrukcji bronią patrole Obrońców (Defenders), bezlitośnie eliminujące wszelkich agresorów.

Olympus 2207 to nie tylko nowa historia w świecie nuklearnej postapokalipsy. Jako tzw. totalna konwersja mod znacząco modyfikuje rozgrywkę, wliczając w to ikoniczny dla serii system S.P.E.C.I.A.L., który został na nowo zbalansowany. Twórcy dodali też m.in. system craftingu z możliwością tworzenia broni z zebranych części oraz minigrę przy hakowaniu komputerów. Natomiast nie znajdziecie tu tradycyjnego głównego wątku fabularnego – sami musicie zadecydować, jak chcecie pokierować historią postnuklearnej Doliny Krzemowej.

Mod Fallout 2 Olympus 2207 w końcu w angielskiej wersji językowej - ilustracja #1
Fani Fallouta mają nowy pretekst, by wrócić do drugiej odsłony cyklu.

Warto wspomnieć, że w drodze jest także polska wersja językowa Olympus 2207. Ostatnia aktualizacja na jej temat pojawiła się 6 kwietnia, kiedy to pracujący nad projektem Kubeusz z fanowskiego serwisu Fallout Corner zdradził, że zamierza zakończyć tłumaczenie jeszcze w tym roku (aczkolwiek raczej po debiucie moda po angielsku). Oczywiście modyfikacja wymaga podstawowej wersji Fallouta 2, przy czym twórcy zalecają wersje zakupione na Steamie lub GOG.com. Sam mod możecie pobrać z Dysku Google – link znajdziecie na oficjalnej stronie projektu wraz z wymaganiami sprzętowymi.

  1. Oficjalna strona modyfikacji Olympus 2207
  2. Oficjalna strona serii Fallout

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej