Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2021, 20:05

Rainbow Six: Quarantine to Rainbow Six: Extraction; wkrótce pokaz rozgrywki

Ubisoft potwierdził tytuł kolejnej odsłony serii Rainbow Six. Extraction zobaczymy na pierwszym oficjalnym pokazie rozgrywki w trakcie Ubisoft Forward.

Nie Quarantine ani nie Parasite będzie zwać się nowa odsłona serii Rainbow Six. Ubisoft udostępnił filmik zdradzający tytuł nadchodzącej gry: Tom Clancy’s Rainbow Six: Extraction. Firma opublikowała też krótki teaser, który możecie obejrzeć poniżej.

O tym, że projekt otrzyma nową nazwę przed premierą, słyszeliśmy już w lutym. Natomiast nie zmieni się koncepcja gry: Extraction będzie sieciową strzelanką opartą na mechanice Rainbow Six: Siege, ale stawiającą na walkę przeciwko sztucznej inteligencji w ramach rozgrywki PvE. Nie będzie to znany z wielu gier tryb Hordy / Przetrwania – gracze będą musieli wypełnić określone zadania oraz „upewnić się, że nikt nie zostanie porzucony”. Ta ostatnia uwaga Patrika Methé (dyrektora kreatywnego gry) potwierdza informacje z lutego, jakoby w tytule miała pojawić się mechanika ratowania towarzyszy straconych w poprzednich misjach.

Jeśli zmiana tytułu i szczątkowe informacje to dla Was za mało, twórcy pokażą pierwszy (oficjalny) gameplay z Rainbow Six: Extraction w trakcie prezentacji Ubisoft Forward. Ta odbędzie się 12 czerwca o godzinie 21:00 czasu polskiego

  1. E3 2021 - daty i godziny prezentacji
  1. Oficjalna strona gry Tom Clancy’s Rainbow Six: Extraction

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej