Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2021, 12:58

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Rainbow Six: Quarantine prawdopodobnie zmieni tytuł [AKTUALIZACJA]

Firma Ubisoft najprawdopodobniej planuje zmienić tytuł gry Rainbow Six: Quarantine. Ma to związek z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

AKTUALIZACJA:

Jak donosi serwis PCGamesN, nazwa Quarantine jest jedynie tzw. placeholderem, czyli w tym przypadku tytułem zastępczym, używanym w zespole deweloperskim tworzącym grę. Ubisoft oficjalnie zdementował tę zmianę, wyjaśniając, że wkrótce dowiemy się więcej na temat szczegółów produkcji.

W SKRÓCIE:

  1. Ubisoft prawdopodobnie przemianuje Rainbow Six: Quarantine na Rainbow Six: Parasite;
  2. Przyczyną zmiany mogą być negatywne skojarzenia ze słowem „kwarantanna”.

Wygląda na to, że firma Ubisoft zamierza zmienić tytuł Rainbow Six: Quarantine na Rainbow Six: Parasite. Prawdopodobnie ma to związek z pandemią i negatywnymi skojarzeniami ze słowem „kwarantanna” – warto pamiętać, że omawiana produkcja została zapowiedziana w czerwcu 2019, czyli jeszcze przed pojawieniem się na świecie koronawirusa SARS-CoV-2 i wywoływanej przez niego choroby Covid-19 (via MP1ST).

Redaktorzy portalu Multiplayer First dokopali się także do obrazków powiązanych z premierową łatką gry (patchem 1.01), co sugeruje, że – wciąż nieznana – data premiery gry może być mniej odległa, niż nam się wydaje. Ilustracje prezentują m.in. nowy tytuł oraz informację o funkcji Remote Play, czyli możliwości zdalnego grania z wykorzystaniem konsoli PlayStation Vita. Wygląda na to, że potwierdzenie zmiany nazwy przez Ubisoft jest jedynie kwestią czasu.

Rainbow Six: Quarantine prawdopodobnie zmieni tytuł [AKTUALIZACJA] - ilustracja #1
Rainbow Six: Quarantine prawdopodobnie zmieni tytuł [AKTUALIZACJA] - ilustracja #2
Rainbow Six: Quarantine stanie się Rainbow Six: Parasite.
  1. Rainbow Six: Quarantine – strona oficjalna