Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 lutego 2021, 13:11

autor: Przemysław Dygas

Kolejne gwiazdy Buffy zabierają głos w sprawie reżysera Avengers

David Boreanaz i Amy Acker zabrali głos w sprawie Jossa Whedona. Reżyser Avengers oraz Buffy: Postrach wampirów zbiera wokół siebie coraz większe grono oskarżających go aktorów.

W SKRÓCIE:
  • Kolejni aktorzy zabierają głos w sprawie wykroczeń Jossa Whedona.
  • David Boreanaz i Amy Acker wyrazili solidarność z osobami poszkodowanymi przez reżysera.
  • Boreanaz potwierdził, że na planie Anioła ciemności dochodziło do niedopuszczalnych zachowań.

David Boreanaz oraz Amy Acker zabrali głos w sprawie Jossa Whedona po oświadczeniu ze strony Charismy Carpenter. Aktorka ujawniła w nim, że reżyser stosował wobec niej mobbing, czym doprowadził do wywołania u niej lęków i traumy, które trwają do dziś. Tuż po jego opublikowaniu swoje poparcie wyraziła Sarah Michelle Gellar, czyli główna gwiazda serialu Buffy: Postrach wampirów. Teraz do grona tego dołączyli także Boreanaz oraz Acker. Oboje towarzyszyli Charismie na planie spin-offu Buffy pod tytułem Anioł ciemności.

Amy Acker wyraziła swoją solidarność z Carpenter w opublikowanym przez nią wpisie na Twitterze. Aktorka przyznaje, że choć jej osobiste doświadczenia z serialowego planu pozostają pozytywne, chciałaby wesprzeć wszystkich poszkodowanych przez Whedona. Zachęciła również innych do podzielenia się swoimi wspomnieniami związanymi z reżyserem.

David Boreanaz zabrał głos na temat Jossa Whedona w wywiadzie dla portalu CBR. Przyznał, że na planie rzeczywiście dochodziło do wykroczeń ze strony reżysera, które mogły być dotkliwe dla członków obsady. Osobiście przekazał, że jego doświadczenia podczas produkcji Anioła ciemności potrafiły być zarówno bardzo dobre, jak i negatywne. Niektórzy mieli być jednak bardziej narażeni na ataki Whedona. Wyraził także wsparcie wobec Charismy Carpenter oraz dumę z faktu, że posiadała siłę, by wypowiedzieć się na temat traumatycznych dla niej wspomnień.

Wymieniona powyżej dwójka aktorów to kolejne nazwiska na długiej liście artystów oskarżających twórcę Avengers. Aktualnie kolejne informacje na temat zachowań reżysera pochodzą głównie od obsady serialu Buffy oraz Anioła ciemności. Wszystko zaczęło się jednak jeszcze wcześniej, gdy głos zabrał Ray Fisher. Otwarcie wypowiadał się na temat niedopuszczalnych zachowań reżysera podczas pracy przy filmie Liga sprawiedliwości. Jego słowa potwierdziły inne gwiazdy występujące w produkcji, czyli Gal Gadot oraz Jason Mamoa.