Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2016, 09:54

autor: Adrian Werner

Fallout 4 - ukazał się patch 1.5 z trybem survivalowym na PC

Doczekaliśmy się premiery ostatecznej wersji patcha 1.5 do postapokaliptycznego RPG Fallout 4 w wersji PC. Łatka poza licznymi poprawkami błędów wprowadza do gry długo wyczekiwany tryb survivalowy, który sprawia, że przeżycie w spalonym atomem świecie staje się znacznie większym wyzwaniem.

Tryb survivalowy to propozycja dla osób pragnących prawdziwego wyzwania. - Fallout 4 - ukazał się patch 1.5 z poprawkami i trybem survivalowym - wiadomość - 2016-04-29
Tryb survivalowy to propozycja dla osób pragnących prawdziwego wyzwania.

Od końca marca najbardziej oddani fani Fallout 4 testowali betę patcha 1.5, będącego najbardziej ambitną z dotychczasowych aktualizacji tej gry. Teraz wreszcie deweloperzy opublikowali ostateczną wersję tej łatki. Dostępna jest ona wyłącznie w wersji na pecety i można ją pobrać za pośrednictwem usługi Steam. Wprowadza ona długo wyczekiwany tryb survivalowy. Sprawia on, że gracz musi m.in. dbać o takie rzeczy jak głód, pragnienie i wypoczynek bohatera, a także wystrzegać się chorób. Potyczki stały się bardziej niebezpieczne, usunięto opcję szybkiej podróży, a noszenie zbyt ciężkich przedmiotów ma poważne skutki dla kondycji postaci. Ponadto zapisywanie stanu gry odbywa się tylko poprzez sen, pozycje wrogów nie wyświetlają się na kompasie, a ranni towarzysze bez pomocy medycznej z naszej strony sami wracają do domu, aby tam podreperować siły.

Tryb survivalowy na razie dostępny jest tylko na pecetach, ale autorzy pracują także nad jego implementacją do wersji konsolowych. Ma to nastąpić w przyszłym miesiącu, ale na razie deweloperzy nie podali dokładnej daty.

Patch wprowadza także masę poprawek mniejszych i większych błędów. Poza usuniętymi typowo technicznymi problemami warto wspomnieć o ulepszonej pracy kamery w trybie trzecioosobowym w sytuacjach, gdy postać znajduje się blisko ściany lub innego dużego obiektu.

Przypomnijmy przy okazji, że przedwczoraj na PC ruszyła otwarta beta narzędzi moderskich do Fallout 4. Do tej pory pomimo braku edytorów fani przygotowali sporo ciekawych modyfikacji, ale teraz mogą tworzyć znacznie ambitniejsze projekty. W przyszłym miesiącu pierwsze mody zostaną udostępnione posiadaczom Xboksa One, a użytkownicy PlayStation 4 będą musieli poczekać do czerwca.

Gra Fallout 4 trafiła do sprzedaży 10 listopada zeszłego roku, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. W Polsce produkcja otrzymała lokalizację kinową (napisy) na wszystkich platformach sprzętowych.

  1. Fallout 4 – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Fallout 4 - Czas apokalipsy
  3. Fallout 4 – kompendium wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-29

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fallout 4

Fallout 4