Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2021, 18:52

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Evil Genius 2 - nowy zwiastun ujawnia datę premiery

Druga część Evil Genius, która nosi podtytuł World Domination, pojawi się 30 marca wyłącznie na Steamie.

Studio Rebellion udostępniło dzisiaj kolejny zwiastun swojej nadchodzącej produkcji Evil Genius 2: World Domination, kontynuacji strategii z 2004 roku. Oprócz paru nowych informacji na temat gry twórcy ujawnili również datę premiery, która ostatnio musiała zostać przełożona ze względu na problemy spowodowane trwającą pandemią COVID-19. Losami geniuszy zła, chcących opanować świat, pokierujemy 30 marca 2021 roku.

Gracze będą mieli do wyboru czworo superzłoczyńców: narcystycznego despotę Maxa, potężnie zbudowanego Ivana, byłego szpiega-manipulatora Emmę oraz szaloną naukowiec Zalikę. Każda z tych postaci będzie miała własną kampanię do ukończenia. Oprócz tego twórcy obiecują zarówno udoskonalone rozwiązania znane z pierwszej części, jak i zupełnie nowe mechaniki oraz narzędzia niezbędne do podboju świata. Rebellion zapowiedział, że to nie koniec atrakcji i w nadchodzących tygodniach przedstawi jeszcze jeden tryb, o którym jeszcze nie zdążył niczego powiedzieć.

Produkcja będzie kontynuacją tytułu z 2004 roku, w której gracz wciela się w rolę superłotra, mającego plan przejęcia władzy nad światem. Cała rozgrywka jest utrzymana w humorystycznym tonie nawiązującym między innymi do filmów o Jamesie Bondzie z lat 60. i 70., a także do współczesnej trylogii o Austinie Powersie. Wstępnie gra ukaże się wyłącznie na platformie Steam.