Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2011, 10:45

autor: Sarge

Europejska premiera gry Batman: Arkham City na PC. Rocksteady donosi o problemach z obsługą DirectX 11

W Polsce zadebiutowała dzisiaj pecetowa wersja gry Batman: Arkham City. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych z miesięcznym opóźnieniem w stosunku do edycji konsolowych. Premiera odbyła się nie bez kłopotów - obecnie występują problemy z obsługą DirectX 11.

Z ponad miesięcznym opóźnieniem w stosunku do wersji konsolowych, gra Batman: Arkham City debiutuje także na pecetach. Tytuł ukazał się dzisiaj w tej edycji w całej Europie, a więc także w Polsce.

Najnowsze dzieło zespołu RockSteady Studios zostało wydane w naszym kraju przez firmę Cenega w polskiej kinowej wersji językowej (napisy) na wszystkich platformach. Obecna jest także możliwość zmiany stosownej opcji, pozwalającej na rozgrywkę po angielsku. Przypomnijmy, że na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 tytuł pojawił się na Starym Kontynencie 21 października.

Europejska premiera gry Batman: Arkham City na PC. Rocksteady donosi o problemach z obsługą DirectX 11 - ilustracja #1

Grę można zamówić m.in. w Sklepie GRY-OnLine, gdzie pecetowcy zapłacą 119,90 złotych. Cały czas dostępne są także wersje na PlayStation 3 oraz Xboksa 360, które kosztują 198,90 złotych. W Polsce sprzedawana jest również Edycja Kolekcjonerska, zawierająca m.in. album z grafikami oraz figurkę Batmana.

Użytkownicy PC w zamian za dłuższy czas oczekiwania mieli otrzymać grę wzbogaconą o wsparcie dla technologii PhysX i NVIDIA 3D Vision, a także bibliotek DirectX 11. Niestety, obecnie aktywacja trybu DirectX 11 wywołuje wiele problemów z wydajnością. Twórcy mają to naprawić za pomocą łatki. Póki co, pecetowcom pozostaje zabawa z DirectX 9.

Chcąc zmienić obsługę bibliotek na starszą wersję, korzystając z usługi Games for Windows LIVE powinniście wejść do Menu Start w systemie operacyjnym, a następnie znaleźć zakładkę Batman: Arkham City. Tam znajdziecie tzw. Launcher, w którym należy wybrać Opcje (ang. Settings) i odznaczyć wszelkie udogodnienia graficzne związane z DirectX 11.

Europejska premiera gry Batman: Arkham City na PC. Rocksteady donosi o problemach z obsługą DirectX 11 - ilustracja #2

Analogicznie trzeba postąpić w przypadku Steama, tyle że tutaj musicie uruchomić program firmy Valve i przejść do biblioteki swoich gier. Tam wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na tytule Batman: Arkham City, wybrać Konfiguruj Opcje PC (ang. Configure PC Options) i wyłączyć funkcje DirectX 11.

Batman: Arkham City jest bezpośrednią kontynuacją produkcji Batman: Arkham Asylum. Najnowsza odsłona w wersjach konsolowych zebrała znakomite noty (w naszej recenzji – 9.5 w skali dziesięciostopniowej) i zdaje się być jednym z kandydatów do tytułu gry roku. Przed ewentualnym zakupem pecetowej edycji zalecamy zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi.