Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2010, 11:00

autor: Adrian Werner

Epic zapowiada Project Sword na iPhone

Już od pewnego czasu pojawiały się spekulacje dotyczące zainteresowania Epic Games tworzeniem tytułów na urządzenia firmy Apple. Na wczorajszej konferencji prawdziwość tych plotek została wreszcie potwierdzona wraz z ujawnieniem Project Sword.

Już od pewnego czasu pojawiały się spekulacje dotyczące zainteresowania Epic Games tworzeniem tytułów na urządzenia firmy Apple. Na wczorajszej konferencji prawdziwość tych plotek została wreszcie potwierdzona wraz z ujawnieniem Project Sword.

Epic zapowiada Project Sword na iPhone - ilustracja #1

Gra tworzona jest z myślą o platformach iPhone, iPod Touch oraz iPad i działa w oparciu o zmodyfikowaną technologię Unreal Engine 3. Za produkcję odpowiada Chair Entertainment, czyli to samo studio, które wcześniej stworzyło Shadow Complex.

Na razie niewiele wiadomo o samej grze. Przedstawiciele Epic Games opisują ją jako przygodowe RPG. Wiemy, że pojawią się dwie opcje sterowania – jedna dla nowicjuszy, gdzie będziemy przeciągać symbole ciosów na naszą postać oraz druga - zaprojektowana dla weteranów, która zmusi nas do samodzielnego wykonywania konkretnych gestów. Project Sword wspierać będzie usługę społecznościową Game Center, którą Apple wprowadzi w przyszłotygodniowej aktualizacji. Dzięki temu dostępne będą rankingi, Osiągnięcia oraz system znajdowania partnerów do gry.

Epic zapowiada Project Sword na iPhone - ilustracja #2

Najbardziej imponującym elementem demonstracji była jednak grafika. Już teraz dostępne jest od pobrania darmowe demo technologiczne zatytułowane Epic Citadel, które pozwala nacieszyć oczy możliwościami tego silnika. Całość kompatybilna jest z platformami iPhone 3GS, iPhone 4, iPod Touch (trzecia generacja) oraz iPad. Posiadacze wcześniejszych modeli muszą niestety obejść się smakiem. Na chwilę obecną Epic pracuje jeszcze nad odpowiednimi narzędziami, ale wiadomo, że już wkrótce zostaną one włączone do licencjonowanych wersji Unreal Engine 3, tak by każdy korzystający z tej technologii deweloper mógł z łatwością zacząć tworzyć gry na platformy Apple.

Przypomnijmy na koniec, że Epic to kolejny znany z jakości graficznej zespół, który zainteresował się produkcją gier na ten sprzęt. Wystarczy tu wspomnieć o tegorocznym Quakeconie, gdzie id Software prezentowało grywalną wersję Rage na iPhone. Coraz więcej firm zaczyna na poważnie traktować ten segment rynku, więc w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych nowin tego rodzaju.

Epic zapowiada Project Sword na iPhone - ilustracja #3
Epic zapowiada Project Sword na iPhone - ilustracja #4
Epic zapowiada Project Sword na iPhone - ilustracja #5