Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2014, 12:18

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Elite: Dangerous zostanie wydane po polsku

Elite: Dangerous w przyszłości będzie dostępne w polskiej wersji językowej. Póki co jednak w płatną betę nowego space-sima od Davida Brabena można grać jedynie po angielsku i niemiecku.

Przy okazji rozpoczęcia Bety 1.0 gry Elite: Dangerous (o czym pisaliśmy wczoraj) dowiedzieliśmy się, że nadchodzący symulator kosmiczny od studia Frontier Developments zostanie wydany m.in. w polskiej wersji językowej. Co prawda lokalizacja nie będzie dostępna w becie, ale powinna pojawić się w przyszłości, prawdopodobnie po debiucie finalnej produkcji. Jeśli mimo to chcecie dołączyć do zabawy już teraz, możecie to zrobić kupując Elite: Dangerous Beta Edition za 60 euro (ok. 249 zł). Sama gra, udostępniana po premierze, obecnie kosztuje 40 euro (ok. 166 zł).

Beta 1.0 zawiera powiększony obszar świata w stosunku do tego, co oferowała Beta Premium (zarezerwowana dla najhojniejszych składkowiczów) o imponujące 38 tysięcy lat świetlnych do kwadratu, co obejmuje 55 nowych systemów gwiezdnych odwzorowujących Drogę Mleczną wokół konstelacji Wolarza. Do gry zaimplementowano już zużycie paliwa, system misji online, który będzie rozwijany w przyszłości, a także możliwość komunikacji tekstowej i głosowej między grającymi. Ponadto gracze mogą zarządzać listą znajomych, grać w prywatnej grupie lub samemu i tworzyć mapy handlowe. Dodano również dwa nowe statki kosmiczne: ciężki myśliwiec Viper oraz średni transportowiec Lakon Type 6.

  1. Oficjalna strona gry Elite: Dangerous
  2. Graliśmy w Elite: Dangerous