Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 lipca 2014, 12:17

autor: Adrian Werner

The Sailor’s Dream – studio Simogo ujawniło swój kolejny projekt

Szwedzkie studio Simogo, czyli autorzy takich tytułów jak Sneak Beat Bandit, Year Walk oraz DEVICE 6, zapowiedziało narracyjną przygodówkę The Sailor's Dream, która zmierza na urządzenia mobilne z systemem iOS.

Szwedzkie Simogo to jeden z najlepszych deweloperów tworzących obecnie na urządzenia mobilne. Jego ostatnie produkcje, czyli Sneak Beat Bandit, Year Walk oraz DEVICE 6, to seria prawdziwych majstersztyków, która zagwarantowała, że na każdy nowy projekt tego zespołu czekamy z zapartym tchem. Studio właśnie ujawniło nad czym pracuje obecnie i jest nim przygodówka The Sailor’s Dream.

Na razie informacje na temat projektu są dosyć skromne. Opowie on o życiu trzech osób, których losy zostały połączone przez chłodne wody oceanu. Tym razem autorzy zamierzają zaoferować nostalgiczną opowieść, pełną zarówno smutku, jak i radości z doświadczania cudów, jakie oferuje ludzki świat.

Twórcy nie bez powodu nie chcą ujawniać szczegółów odnośnie fabuły – będzie ona bowiem jedyną atrakcją gry. Tym razem Simogo postanowiło porzucić tradycyjne przygodówkowe mechanizmy rozgrywki w postaci rozwiązywania zagadek. Zamiast tego cała zabawa sprowadzi się do odkrywania scenariusza. Akcja rozegra się zarówno na morzu, jak i na archipelagu wysepek. Każda lokacja zaoferuje kolejny kawałek układanki, którą sami będziemy musieli złożyć w jedną opowieść. Utrudni to fakt, że eksploracja będzie w pełni swobodna, a narracja nieliniowa.

The Sailor’s Dream ukaże się wyłącznie na urządzenia mobilne z systemem iOS i zadebiutuje się pod koniec roku. Jak wszystkie produkcje Simogo, będzie to gra premium, bez żadnych mikropłatności.

Warto wspomnieć, że autorzy zdradzili, że ich planem jest tworzenie gier w cyklach po trzy i każdy taki zestaw ma być w jakiś sposób połączony tematycznie. Pierwsza trójka, czyli Kosmo Spin, Bumpy Road oraz Beat Sneak Bandit koncentrowała się nie nietypowym wykorzystywaniu dobrze znanych, choć prostych mechanizmów zabawy. Z kolei druga trylogia w postaci Year Walk, DEVICE 6 i The Sailor’s Dream jest wielkim eksperymentem odnośnie sposobów opowiadania historii w grach.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Sailor's Dream

The Sailor's Dream