Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOS
Okładka The Sailor's Dream (iOS)

The Sailor's Dream iOS

The Sailor’s Dream to gra przygodowa autorstwa zespołu Simogo. Produkcja koncentruje się wyłącznie na opowiadaniu ciekawej historii i pozbawiona jest tradycyjnych wyzwań logicznych lub zręcznościowych.

Przygodowe | 2D | eksperymentalne/artystyczne | morze

Apple iOS
Okładka The Sailor's Dream (iOS)

producent: Simogo

wydawca: Simogo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji iOS:

5listopada2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Sailor’s Dream to narracyjna przygodówka, w której tradycyjne mechanizmy rozgrywki zostały ograniczone do minimum. Projekt należy do kategorii premium, więc płacimy za niego raz i potem nie pojawiają się żadne dodatkowe mikropłatności. Produkcję opracowało szwedzkie studio Simogo, znane z takich przebojów jak Sneak Beat Bandit, Year Walk czy DEVICE 6.

Fabuła opowiada historię trzech osób, których losy zostały połączone przez chłodne wody oceanu. Jak na Simogo przystało, scenariusz został opowiedziany w nietypowy sposób, wykorzystujący specyfikę urządzeń mobilnych, a scenariusz ma spore ambicje, prezentując historię zarówno pełną smutku i nostalgii, jak i radości z odkrywania cudów, jakie oferuje ludzki świat. Rozpoczynając rozgrywkę budzimy się dryfując na środku morza, nie pamiętając, kim jesteśmy, ani jak się znaleźliśmy w tym miejscu. Naszym zadaniem jest zdobycie tej wiedzy i odkrycie prawdy o bolesnej przeszłości bohatera oraz dwóch najbliższych mu osób.

The Sailor’s Dream jest pierwszym projektem studia, w którym rozgrywkę ograniczono do minimum. Nie ma tu żadnych tradycyjnych zagadek i zamiast tego cała zabawa polega na samodzielnym odkrywaniu fabuły w nieliniowy sposób. Akcja toczy się na morzu i zlokalizowanych na nim małych wysepkach. Eksplorując wody i lądy natrafiamy na kolejne fragmenty opowieści, które potem musimy sami złożyć w spójną całość. Każda lokacja zapełniona jest interaktywnymi elementami kryjącymi dźwięki, obrazy lub krótkie historie. Tych obiektów jest tak dużo, że nawet po ukończeniu kampanii warto powrócić do różnych miejsc i odkryć elementy, które wcześniej przeoczyliśmy.

Jak na grę Simogo przystało The Sailor’s Dream oferuje atrakcyjną oprawę graficzną, która skutecznie podkreśla klimat opowiadanej historii. Zabawie towarzyszą wpadające w ucho proste melodie skomponowane przez Jonathana Enga.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe The Sailor's Dream

12+

The Sailor’s Dream, Kingdom Rush Origins, Framed i inne – przegląd najlepszych gier listopada na iOS
The Sailor’s Dream, Kingdom Rush Origins, Framed i inne – przegląd najlepszych gier listopada na iOS

wiadomość2 grudnia 2014

Przed Wami omówienie najlepszych produkcji, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach mobilnych z systemem iOS. Znajdziecie wśród nich m.in. przygodówki The Sailor’s Dream i The Longest Journey, MOBA Vainglory, strategie Kingdom Rush Origins i XCOM: Enemy Within oraz gry logiczne Framed i Sunburn!

Gry mobilne w natarciu! Tydzień z GramyNaWynos.pl (3-9 listopada 2014 r.)
Gry mobilne w natarciu! Tydzień z GramyNaWynos.pl (3-9 listopada 2014 r.)

wiadomość9 listopada 2014

Dobiegający końca tydzień był dla rynku mobilnego bardzo owocny. Do sprzedaży trafiły wyczekiwane od dawna projekty, takie jak przygodówka The Sailor’s Dream oraz turowa strategia Battle Worlds: Kronos, a kilka wcześniejszych przebojów otrzymało potężne aktualizacje z nową zawartością.

The Sailor’s Dream – nowa mobilna przygodówka od studia Simogo
The Sailor’s Dream – nowa mobilna przygodówka od studia Simogo

wiadomość6 listopada 2014

Doczekaliśmy się premiery The Sailor’s Dream, czyli nowej mobilnej przygodówki od studia Simogo, znanego m.in. z Sneak Beat Bandit, Year Walk oraz DEVICE 6.

The Sailor’s Dream – studio Simogo ujawniło swój kolejny projekt
The Sailor’s Dream – studio Simogo ujawniło swój kolejny projekt

wiadomość31 lipca 2014

Szwedzkie studio Simogo, czyli autorzy takich tytułów jak Sneak Beat Bandit, Year Walk oraz DEVICE 6, zapowiedziało narracyjną przygodówkę The Sailor's Dream, która zmierza na urządzenia mobilne z systemem iOS.