Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 listopada 2014, 11:45

autor: Adrian Werner

The Sailor’s Dream – nowa mobilna przygodówka od studia Simogo

Doczekaliśmy się premiery The Sailor’s Dream, czyli nowej mobilnej przygodówki od studia Simogo, znanego m.in. z Sneak Beat Bandit, Year Walk oraz DEVICE 6.

Znane z takich przebojów jak Sneak Beat Bandit, Year Walk oraz DEVICE 6 szwedzkie studio Simogo wypuściło swój nowy mobilny projekt, czyli przygodówkę The Sailor’s Dream.

Cena ustalona została na poziomie ok. 15 złotych. Jest to produkcja premium, więc nie ma w niej żadnych, nawet opcjonalnych, mikropłatności. Obecnie gra dostępna jest wyłącznie na urządzenia z iOS. Do tej pory zespół trzymał się prawie wyłącznie tej platformy, więc szanse na wersję na Androida są raczej nikłe.

Fabuła opowiada historię trzech osób, których losy zostały połączone przez chłodne wody oceanu. Jak na Simogo przystało, scenariusz został opowiedziany w nietypowy sposób, wykorzystujący specyfikę urządzeń mobilnych, a opowieść ma spore ambicje, prezentując opowieść zarówno pełną smutku i nostalgii, jak i radości z odkrywania cudów, jakie oferuje ludzki świat.

The Sailor’s Dream jest pierwszym projektem studia, w którym rozgrywkę ograniczono do minimum. Nie ma tu żadnych tradycyjnych zagadek i zamiast tego cała zabawa polega na samodzielnym odkrywaniu fabuły w nieliniowy sposób. Akcja toczy się na morzu i zlokalizowanych na nim małych wysepkach. Eksplorując wody i lądy natrafiany na kolejne fragmenty opowieści, które potem musimy sami złożyć w składną całość.

Warto dodać, że The Sailor’s Dream stanowi dla Simogo zwieńczenie trylogii gier koncentrujących się na eksperymentowaniu z interaktywną narracją. Następny projekt zespołu będzie początkiem nowej trylogii, która położy nacisk na inne aspekty rozgrywki.