Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2014, 12:50

autor: Sarge

DayZ - w patchu respawn przedmiotów, wioska Turowo i inne zmiany

Stabilna wersja gry DayZ otrzymała aktualizację 0.47.124641 wprowadzającą m.in. długo oczekiwany respawn przedmiotów. Pełną listę zmian można znaleźć w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam.

Studio Bohemia Interactive udostępniło łatkę 0.47.124641 do gry DayZ w wersji stabilnej. Patch jest więc dostępny dla wszystkich użytkowników DayZ, a nie tylko tych, którzy aktywują sobie edycję eksperymentalną (wszelkie zmiany są na niej wcześniej wypróbowywane przez graczy). Dla wielu osób największą zmianą nowej aktualizacji jest długo oczekiwanie wprowadzenie respawnu przedmiotów. Teraz będą one pojawiać się na mapie co jakiś czas, a nie tylko po restarcie serwera, tak jak było do tej pory. Doprowadzało to do tego, że gracze biegali często po niemal pustych terenach, na których nie mogli znaleźć niczego ciekawego. Respawn przedmiotów jest bardzo ważnym elementem rozgrywki w takich grach jak DayZ.

Równie istotną zmianą jest wstępna implementacja poprawek odnoszących się do poruszania się zombie, dzięki nim lepiej radzą sobie w pomieszczeniach i widok nieumarłych przenikających przez ściany w dużej mierze przeszedł do przeszłości.

Serwery eksperymentalne w ciągu kilku godzin doczekają się patcha 0.48 - DayZ otrzymuje patch z respawnem przedmiotów, wioską Turovo i innymi zmianami - wiadomość - 2014-07-31
Serwery eksperymentalne w ciągu kilku godzin doczekają się patcha 0.48

Oprócz tego twórcy dodali wioskę Turowo. Pojawiło się również wiele nowych przedmiotów do zdobycia, w tym m.in. namioty, ubrania i kilka broni (m.in. polski pistolet maszynowy PM 73 RAK). Z kolei silnik wzbogacono o obsługę fizyki szmacianej lalki dla zombiaków i graczy. Na bieżąco poprawiane są także wykrywane błędy. Pełną listę zmian i nowości znajdziecie pod tym adresem.

DayZ to samodzielna wersja niezwykle popularnego moda o tym samym tytule, która znajduje się już w rękach ponad półtora miliona graczy. W wyniku dużego sukcesu darmowej modyfikacji do strzelaniny ArmA II z dodatkiem Operation Arrowhead, twórcy zdecydowali się wydać swój twór w formie oddzielnego produktu. W DayZ chodzi głównie o przetrwanie w świecie, w którym zagrożeniem są nie tylko zombie, ale przede wszystkim pozostali gracze. Premiera pełnej wersji DayZ jest przewidziana na 2015 rok.