Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2014, 14:25

autor: Góral

World of Tanks - aktualizacja 9.2 już dostępna

Firma Wargaming udostępniła kolejną aktualizację gry free-to-play World of Tanks. Tym razem wprowadzono zmiany i usprawnienia w wybranych mapach, pojawiły się nowe modele maszyn HD, usunięto niektóre błędy oraz wprowadzono do zabawy tryb Twierdze, dedykowany członkom klanu.

Twórcy World of Tanks, jednej z najpopularniejszych gier free-to-play, udostępnili najnowszą aktualizację PC-towej wersji. Patch oznaczony numerem 9.2 wprowadza m.in. nowy tryb zabawy, kolejne modele czołgów w jakości HD, dodatkowe medale i osiągnięcia, czy też usprawnienia w istniejących mapach i balansie wybranych pojazdów. Szczegółową rozpiskę znajdziecie w wiadomości na oficjalnej stronie produkcji, a poniżej przytoczę kilka najważniejszych nowości. Przy okazji warto także wspomnieć, że dużą aktualizację otrzymali ostatnio również użytkownicy wersji gry na konsolę Xbox 360, która, co ciekawe, ukaże się w Europie 29 sierpnia w wydaniu pudełkowym, zawierającym m.in. czołg premium Panzer 38H, 200 tys. kredytów, 30 dni subskrypcji Xbox Live Gold i nie tylko. Cenę takiego zestawu ustalono na 69,90 zł.

Wracając do tematu PC-towej aktualizacji 9.2. Największą nowinką jest tryb Twierdze, skierowany dla graczy grających w klanach. Zabawa w nim polega na tworzeniu i utrzymywaniu specjalnej bazy, którą rozwijamy zbierając surowce otrzymywane podczas różnych starć (obrona swojej enklawy, atakowanie twierdzy przeciwników, itd.). Więcej na ten temat przeczytacie w artykule przygotowanym przez firmę Wargaming.

World of Tanks - Churchill I. - World of Tanks - aktualizacja 9.2 już dostępna - wiadomość - 2014-07-31
World of Tanks - Churchill I.
World of Tanks aktualizacja 9.2:
  • Tryb Twierdze
  • Nowe modele czołgów HD
  • Usprawnienia i zmiany w wybranych mapach
  • Lepszy balans wybranych pojazdów
  • Szereg innych mniejszych zmian

Do zabawy wprowadzono cztery nowe modele czołgów HD - IS, SU-100, StuG III Ausf G oraz Churchill I. W kolejnych aktualizacjach oczywiście będą się pojawiać następne pojazdy. Poprawiono także balans Waffenträger auf E100, Waffenträger auf Pz. IV, VK 45.02 (P) Ausf. B, FV215b (183), M46 Patton, SU-122-54. Osłabiona została także złota amunicja (HESH) na brytyjskim niszczycielu X tieru – FV215b już nie będzie tak mocno dawał w kość.

Na osobny akapit zasługują zmiany w mapach. Przede wszystkim dodano jedną nową lokację - Ognisty Łuk, która jest zmodernizowaną Prohorovką (ta została zmieniona i od teraz występuje pod nazwą Fiery Salient). Święta Dolina została mocno przerobiona w centrum (jest tam sporo osłon terenowych) i nie tylko.

Nie zabrakło również licznych mniejszych zmian i pozbycia się wybranych usterek (m.in. błędy związane z powtórkami, wyświetlaniem czerwonych linii, szarpaniem pojazdu podczas skręcania na nachylonych powierzchniach, itd.). To jednak nie koniec i w najbliższym czasie czekają nas kolejne spore patche.

World of Tanks - aktualizacja 9.2 wnosi zmiany do wybranych map. - World of Tanks - aktualizacja 9.2 już dostępna - wiadomość - 2014-07-31
World of Tanks - aktualizacja 9.2 wnosi zmiany do wybranych map.

Wargaming.net prężnie walczy o utrzymanie dominacji wśród gier o starciach czołgowych. Zapraszamy do naszego działu Multigier, gdzie będziesz mógł porównać World of Tanks i World of Warplanes z ich największym konkurentem, War Thunder.