Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2010, 14:30

autor: Jiker

Electronic Arts zapowiada konsolowe wersje The Sims 3

Firma Electronic Arts zapowiedziała oficjalnie wydanie gry The Sims 3 w wersjach na konsole stacjonarne oraz przenośne. Potwierdziła w ten sposób lutowe doniesienia, z których wynikało, że trafią one do sprzedaży w drugiej połowie bieżącego roku.

Firma Electronic Arts zapowiedziała oficjalnie wydanie gry The Sims 3 w wersjach na konsole stacjonarne oraz przenośne. Potwierdziła w ten sposób lutowe doniesienia, z których wynikało, że trafią one do sprzedaży w drugiej połowie bieżącego roku.

Jedna z najlepiej sprzedających się gier pecetowych ubiegłego roku zostanie udostępniona w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360, Wii oraz Nintendo DS. Trafią one do amerykańskich oraz europejskich sklepów jesienią. Producentem gier jest The Sims Studio.

Electronic Arts zapowiada konsolowe wersje The Sims 3 - ilustracja #1

W porównaniu do ubiegłorocznego hitu, firma Electronic Arts zaproponuje nabywcom konsolowych wersji The Sims 3 szereg nowości. W każdej z czterech omawianych edycji znajdą się zatem tzw. Moce Karmy, które gracz będzie mógł zesłać na kontrolowanych przez siebie Simów. Dzięki nim Simowie uzyskają na parę chwil specjalne cechy – zarówno pozytywne, w tym wyjątkowe szczęście lub oszałamiające piękno, jak i negatywne, np. wyjątkowego pecha. Korzystając z bonusów oferowanych przez Mocy Karmy będziemy musieli mieć na uwadze fakt, że bardzo często będą one mogły one przynieść efekt zupełnie inny od oczekiwanego, więc używanie ich wymagać będzie od gracza sporej rozwagi.

Co się tyczy różnić pomiędzy wersjami na poszczególne platformy, to najbardziej dopieszczeni będą się z pewnością czuli użytkownicy PlayStation 3 oraz Xboksa 360. W obrębie każdej z platform gracze będą mogli wymieniać się przez Sieć zaprojektowaną przez siebie zawartością (wymagana synchronizacja z EA Online Account oraz rejestracja kodu, który będzie dołączany do pudełka z grą). Dodatkowo dzieło The Sims Studios oferować będzie wsparcie dla Facebooka – realizując zadania i zaliczając wyzwania gracze otrzymają nagrody i trofea, którymi będą mogli pochwalić się swoim znajomym na najpopularniejszym obecnie serwisie społecznościowym.

Electronic Arts zapowiada konsolowe wersje The Sims 3 - ilustracja #2

Ekskluzywne dodatki zostaną zamieszczone także w edycjach przeznaczonych na konsole Nintendo. Właściciele Wii otrzymają dostęp do nowego, nadmorskiego miasteczka z unikalnymi rezydencjami, cechami oraz karierami, wieloosobowego trybu Life Moments (ze specjalnymi nagrodami do wygrania), a także do przygodowych questów, dzięki którym odblokują ciekawe sekrety związane ze światem The Sims 3. Wersja na DS-a otrzyma dopracowany system kontroli wykorzystujący ekran dotykowy oraz rysik, a także tryb Story Mode, w którym twórcy zaserwują posiadaczom przenośnej platformy Nintendo wciągającą historię.

The Sims 3 w wersji na PC przypadło do gustu zarówno krytykom, jak i graczom (w samej Polsce, w zaledwie dwa miesiące grę nabyło 120 tysięcy osób). Produkcja doczekała się dwóch dodatków, przy czym trzeci jest już w produkcji. Nie wiadomo, czy ich zawartość znajdzie się w konsolowych edycjach podstawowej gry.

Electronic Arts zapowiada konsolowe wersje The Sims 3 - ilustracja #3
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Sims 3

The Sims 3