Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2022, 14:09

40 minut gameplayu z Elden Ring; zobacz nowych przeciwników i bossa

Do sieci trafiło 40 minut nieujawnionego wcześniej gameplayu z Elden Ring. Materiały pozwalają zobaczyć nowych przeciwników i bossów. Zawierają też spoilery.

Do premiery Elden Ring pozostało tylko 37 dni. Mimo to studio FromSoftware nie raczy nas specjalnie kolejnymi oficjalnymi trailerami czy gameplayami. Fani nie mogą jednak narzekać, bo do sieci regularnie trafiają materiały z zamkniętych testów sieciowych (CNT) – o kilku z nich już pisaliśmy, lecz zostały one skasowane. Niemniej ciągle pojawiają się kolejne.

W ciągu ostatnich dwóch dni użytkownik YouTube’a o pseudonimie Xolara zamieścił na swoim kanale aż osiem filmików (trzy z nich znajdziecie poniżej, resztę zaś tutaj) – w sumie prezentują one 40 minut gameplaya. Można na nich zobaczyć nieujawnionych wcześniej przeciwników, a nawet bossów. Jeśli więc chcecie uniknąć spoilerów i poznać całą grę na własną rękę, to lepiej odpuśćcie sobie ich oglądanie (zwłaszcza drugiego materiału, czyli starcia z bossem – choć biorąc pod uwagę AI oponenta, trudno to nazwać niezapomnianym pojedynkiem).

Jeśli macie jakieś pytania związane z Elden Ring, koniecznie przeczytajcie tekst Szymona „Heda” Lieberta – prawdopodobnie już na nie odpowiedział.

Elden Ring pozostaje najczęściej dodawaną grą do list życzeń na Steamie. Skąd aż taki hype na nowego soulslike’a od FromSoftware? Po odpowiedzi odsyłam Was do felietonu Karola Laski. Od siebie zaś dodam, że istotnym czynnikiem może być również czas. Ostatnie „Soulsy” – nie licząc Sekiro: Shadows Die Twice, które rozkładało akcenty nieco inaczej niż poprzednie pozycje studia, a także remake’u Demon’s Souls – wyszły w końcu prawie sześć lat temu. Fani mogą być więc zwyczajnie spragnieni kolejnej tego typu gry.

Na szczęście nie przyjdzie im czekać długo. Elden Ring zadebiutuje bowiem 25 lutego na PC, PS5, PS4, XSX|S i XOne. Biorąc pod uwagę, że wydawcą tytułu jest Bandai Namco Entertainment, można mieć nadzieję, iż – tak jak wszystkie odsłony Dark Souls – otrzyma on fabularne DLC. Społeczność zebrana na poświęconym grze subreddicie zdaje się nie mieć co do tego wątpliwości. A Wy jak myślicie?