Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2021, 22:11

Nowa gra Star Wars dopiero za rok; znamy kolejne szczegóły EA Play Live 2021

Electronic Arts poinformowało, że na EA Play Live 2021 nie zostanie pokazana nowa gra z uniwersum Star Wars. Oznacza to, że FIFA 22 i Battlefield 2042 będą jednymi z najważniejszych produkcji eventu.

Jeśli spodziewaliście się, że na imprezie EA Play Live 2021 firma Electronic Arts zapowie nową grę z uniwersum Gwiezdnych wojen, to mamy dla Was złą wiadomość. Amerykański koncern poinformował dziś na Twitterze, że na zaplanowanym na 22 lipca wydarzeniu nie mamy co się spodziewać ani kontynuacji Star Wars Jedi: Fallen Order, ani żadnej innej świeżej produkcji z tej popularnej marki. Zapowiedź kolejnego tytułu osadzonego w odległej Galaktyce nastąpi najwcześniej w przyszłym roku.

Nowa gra Star Wars dopiero za rok; znamy kolejne szczegóły EA Play Live 2021 - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/EAStarWars/status/1415702845718941701.

Tym samym dowiedzieliśmy się, że EA Play Live 2021 zostanie poświęcone głównie Battlefieldowi 2042, który ma się ukazać 22 października, oraz FIF-ie 22 (premiera 1 października) i innym grom sportowym firmy (m.in. Madden NFL 22). Oczywiście istnieje też możliwość, iż Electronic Arts ma w rękawie jakiegoś asa, o którym nie wiemy – pokroju nowych odsłon serii Dead Space, The Sims i/lub Need for Speedale wszystko wskazuje na to, że w lipcu przede wszystkim dowiemy się więcej na temat gier istniejących w świadomości odbiorców już od jakiegoś czasu.

Przed niespełna dwoma tygodniami podobną informację ogłosiło studio BioWare. Deweloperzy, którzy przygotowali niedawno całkiem udany pakiet remasterów trylogii Mass Effect, oznajmili, że ciężko pracują nad kolejną częścią tego cyklu, a także serii Dragon Age, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, aby pokazać te gry.

Nie oznacza to, że na EA Play Live 2021 nie warto czekać. Powinniśmy zobaczyć więcej gameplayu z zaprezentowanego wczoraj Lost in Random, a być może ujawniona zostanie także data premiery tej produkcji studia Zoink Games. Na pewno dowiemy się też o nowej zawartości, która trafi wkrótce do strzelanki Apex Legends, a także poznamy szczegóły dodatku Legacy of the Sith do MMORPG Star Wars: The Old Republic.

Przypominamy, że EA Play Live 2021 rozpocznie się 22 lipca o godzinie 19:00 czasu polskiego, a jednym z partnerów imprezy jest grupa medialna Webedia, czyli właściciel serwisu GRYOnline.pl. Możecie więc liczyć na dedykowane wydarzeniu streamy na kanale TVGRYplus w serwisie YouTube.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej