Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2010, 09:55

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

E-Sport: Znamy finalistów polskiego WCG, duży sukces Universal Soldiers

Zakończyły się rozgrywki polskich eliminacji do krajowego finału World Cyber Games 2010. Przez ostatnie trzy tygodnie zawodnicy Counter Strike 1.6, TrackMani Nations, StarCrafta, WarCrafta III oraz FIFY 10 rywalizowali o miejsca w warszawskim finale. Duży sukces odniosła drużyna Universal Soldiers, której gracze uzyskali awans we wszystkich kategoriach.

Zakończyły się rozgrywki polskich eliminacji do krajowego finału World Cyber Games 2010. Przez ostatnie trzy tygodnie zawodnicy Counter Strike 1.6, TrackMani Nations, StarCrafta, WarCrafta III oraz FIFY 10 rywalizowali o miejsca w warszawskim finale. Duży sukces odniosła drużyna Universal Soldiers, której gracze uzyskali awans we wszystkich kategoriach.

E-Sport: Znamy finalistów polskiego WCG, duży sukces Universal Soldiers - ilustracja #1

Tradycyjnie najwięcej emocji dostarczyły rozgrywki Counter Strike 1.6, podzielone na trzy tury eliminacyjne. Bezpośrednie zaproszenie na krajowy finał otrzymała drużyna Frag eXecutors, pozostałe zespoły z czołówki walczyły o awans w eliminacjach. Nie zabrakło sensacji – największą jest porażka formacji BENQ DELTAeSPORTS.COM, która w niedzielny wieczór po szalenie zaciętym spotkaniu przegrała w finale ostatniej tury kwalifikacji ze wspomnianym we wstępie zespołem Universal Soldiers. Tym samym zespół ten, coraz mocniej akcentujący swoją przynależność do krajowej czołówki, dołączył do ULTRAFRAG oraz drużyny Ogień w Okopie. Ta ostatnia formacja to byli już gracze D-Link PGS. Wiele jednak wskazuje, że w Warszawie zagrają już w barwach nowej drużyny, mianowicie Fear Factory. Co więcej są spore szanse na to, że w składzie FF zobaczymy też wielokrotnego mistrza świata i byłego gracza Złotej Piątki, Łukasza ‘Luq’ Wnęka.

Równie ciekawie było w kwalifikacjach FIFY 10. Pierwszą turę eliminacyjną wygrał bliżej nieznany gracz o nicku pepe10, pokonując kilku bardziej doświadczonych, a przede wszystkim od lat znanych na scenie tej gry zawodników. Obok niego w finale zmierzą się gracze US: Patryk ‘Devon’ Fortuna oraz Piotr ‘Pio’ Zajkowski. Stawkę uzupełnia Jakub ‘Saviola’ Olczak. Ostatnia trójka graczy od lat należy do krajowej czołówki, zawodnicy przez kilka poprzednich sezonów występowali w barwach D-Link PGS, a w 2008 roku zdobyli Mistrzostwo Europy. Ciężko wskazać faworyta turnieju głównego, jednak warto pamiętać, że przed rokiem na najniższym stopniu podium Mistrzostw Świata w Chinach stanął Zajkowski.

Turnieje eliminacyjne starszego z Blizzardowych RTS-ów zdominowali doświadczeni gracze. Yayba oraz Paranoid to reprezentanci Polski z ubiegłego roku. Obaj wykorzystali szansę i tym razem również bez problemów przebrnęli przez eliminacje. Stawkę StarCraftowych finalistów uzupełniają MaNa oraz Pike. Te same twarze zobaczą w Warszawie również sympatycy WarCrafta III. Specjalnie dla gry w WCG do aktywnej gry powrócił Terror, zwycięzca tego turnieju sprzed roku. Obok niego w decydującym o wyjeździe na wielki finał turnieju zobaczymy dwójkę innych utytułowanych polskich graczy: Paladyna oraz sLh (obaj wystąpią w barwach Universal Soldiers). Ostatnim z czwórki najlepszych polskich WarCraftowców okazał się Show.

Krajowe finały odbędą się 22 sierpnia w warszawskich Złotych Tarasach. Impreza wyłoni Reprezentację Polski, która od 30 września do 3 października zagra w światowych finałach World Cyber Games w Los Angeles. Przypomnijmy, że nasi gracze będą bronić medali z ubiegłego roku. Podczas WCG 2009 zdobyliśmy dwa krążki: pierwsze miejsce w turnieju Counter Strike 1.6 wywalczyła drużyna Frag eXecutors, a trzeci w zawodach FIFA 09 był Pio. Gracze ci mają szansę na powtórzenie sukcesu, wcześniej jednak muszą się uporać z krajowymi rywalami. W przypadku Fx nie powinno to być problemem, Pio zapewne stoczy zacięty bój o awans z dwójką byłych kolegów z D-Link PGS.