Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 września 2009, 08:40

autor: Maciej Śliwiński

E-Sport: Złota Piątka z problemami, PGS i DELTA dominują na scenie FIFY

W świecie sportów elektronicznych rozpoczynają się rozgrywki decydujące o awansie do kilku dużych turniejów, które odbędą się w Polsce w ostatnich miesiącach tego roku. Poznaliśmy między innymi szczegóły kwalifikacji do AlleGry 2009, która zakończy się finałami na Poznan Game Arena oraz ostateczną listę drużyn, które wezmą udział w pierwszym w naszym kraju żeńskim turnieju Counter Strike 1.6.

W świecie sportów elektronicznych rozpoczynają się rozgrywki decydujące o awansie do kilku dużych turniejów, które odbędą się w Polsce w ostatnich miesiącach tego roku. Poznaliśmy między innymi szczegóły kwalifikacji do AlleGry 2009, która zakończy się finałami na Poznan Game Arena oraz ostateczną listę drużyn, które wezmą udział w pierwszym w naszym kraju żeńskim, międzynarodowym turnieju Counter Strike 1.6.

E-Sport: Złota Piątka z problemami, PGS i DELTA dominują na scenie FIFY - ilustracja #1

Pan-European Tournament, którego finały odbędą się w pierwszych dniach października w Łodzi, wkroczył w decydującą fazę. Polskie kobiece drużyny Counter Strike 1.6 toczą zmagania o dwa miejsca w międzynarodowych zawodach. W tej chwili w najlepszej sytuacji znajdują się zawodniczki Chupachups oraz Orange, które wygrały swoje pierwsze dwa spotkania. Zaskakuje za to słaba postawa drużyny UCP.MP3Store, która w pierwszym meczu poniosła wysoką porażkę, podczas gdy do niedawna uznawana była za jedną z lepszych żeńskich formacji w naszym kraju. Dwie polskie drużyny dołączą do ogłoszonej w ubiegłym tygodniu listy dziesięciu zagranicznych zespołów, które zagrają w Łodzi. Znajdują się na niej czołowe europejskie formacje, z forZe, Aurora Gaming LedPC czy Team Alternate na czele. Pełną listę drużyn znajdziecie pod tym adresem.

Na dobre rozpoczynają się również rozgrywki AlleGry 2009, jednego z najważniejszych turniejów tegorocznej jesieni dla graczy Counter Strike 1.6 oraz Call of Duty 4. 31 sierpnia zakończyły się zapisy do obu lig, łącznie weźmie w nich udział ponad 200 zespołów. W obu rozgrywkach zagrają między innymi zawodnicy D-Link PGS – gracze COD4 zmierzą się w grupie eliminacyjnej z formacjami AgreSive-eSports, In Your Mind oraz Show your Celtus Skill, zaś dywizja CS spotka się z Ostatni Zdobyty Frag, Relax Gaming, YES WE CAN oraz robimy szou. Warto zaznaczyć, że gracze obu dywizji są zdecydowanymi faworytami nie tylko rozgrywek grupowych, ale również całego turnieju.

Kolejnym ważnym eventem na scenie esportowej, które wchodzi w decydującą fazę, są Indywidualne Mistrzostwa Polski w FIFE 09. Na placu boju pozostało 16 wirtualnych piłkarzy, podzielonych na 4 grupy. Wśród nich znajduje się trójka graczy D-Link PGS: Belu, hom3r oraz Pio, jednak najwięcej reprezentantów w tej fazie rozgrywek posiada formacja Benq DELTAeSPORTS.COM. Aby uniknąć ustawiania wyników spotkań między kolegami z drużyn, organizatorzy postanowili wymusić rozegranie gier pomiędzy reprezentantami tego samego zespołu w pierwszej kolejności. Do ćwierćfinałów awansuje 2 najlepszych graczy z każdej z grup. Więcej informacji tutaj.

Boje zawodników DELTY i PGS nie są niczym nowym w tym sezonie na scenie FIFA 09. W ubiegłym tygodniu rozegrany został finał Drużynowych Mistrzostw Polski, w którym zagrały właśnie te dwie formacje. Minimalnie lepsza okazała się Benq DELTAeSPORTS.COM, wygrywając z D-Link PGS 11-9. Dla tego zespołu jest to 2 triumf w tych rozgrywkach, a gracze D-Link PGS stanęli na podium Mistrzostw Polski 5 raz z rzędu.

E-Sport: Złota Piątka z problemami, PGS i DELTA dominują na scenie FIFY - ilustracja #2

Na koniec nieco mniej przyjemna informacja. Najlepsza od lat polska formacja Counter Strike 1.6 znów ma problemy. Złota Piątka, jak naszych mistrzów świata nazywa scena, prawdopodobnie nie dołączy ponownie do odradzającej się z martwych organizacji Meet Your Makers. Jeszcze w ubiegłym tygodniu wszystko wskazywało na to, że gracze powrócą do jednej z dwóch drużyn w barwach których święcili największe sukcesy (obok D-Link PGS). Wczoraj jednak kilka polskich serwisów internetowych podało, że nasi gracze nie są do końca zadowoleni z warunków przedstawionych przez nowy zarząd drużyny, a niemiecka firma będącą właścicielem MYM zerwała negocjacje i próbuje zatrudnić teraz graczy Begrip Gaming. W sprzeczności z tymi doniesieniami stoją publikacje kilku niemieckich stron, które zapewniają, że Polacy już na dniach zostaną oficjalnie zaprezentowani jako nowi zawodnicy Meet Your Makers.