Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2014, 11:21

autor: Draug

DriveClub – status gold, przepustka sezonowa i darmowe DLC

Studio Evolution ujawniło swoje plany na temat popremierowego rozwoju gry DriveClub. Tytuł zostanie wzbogacony o pokaźną liczbę tras, samochodów itp., wypuszczanych co miesiąc zarówno w większych płatnych dodatkach (objętych przepustką sezonową), jak i mniejszych darmowych DLC. Ponadto produkcja została właśnie ozłocona, co oznacza, że jej premiera, wyznaczona na 7 października, już nie powinna ulec dalszym opóźnieniom.

DriveClub został ozłocony – więcej opóźnień premiery już nie powinno się zdarzyć. - DriveClub – status gold, przepustka sezonowa i darmowe DLC - wiadomość - 2014-09-11
DriveClub został ozłocony – więcej opóźnień premiery już nie powinno się zdarzyć.
DriveClub w skrócie:
  • Producent: Evolution Studios
  • Wydawca: Sony Computer Entertainment
  • Gatunek: zręcznościowe wyścigi samochodowe
  • Platformy sprzętowe: PS4
  • Termin premiery (świat): 7 października 2014

Jak prawie każda wysokobudżetowa gra wyścigowa w dzisiejszych czasach, DriveClub będzie rozwijany po premierze mnogimi dodatkami, które zwiększą liczbę dostępnych samochodów, tras, zawodów, wzorów malowania na karoserie pojazdów etc. Twórcy z zespołu Evolution Studios planują wypuszczać każdego miesiąca jedno płatne rozszerzenie (począwszy od listopada 2014 roku) i jedno małe darmowe DLC (od października). Cykl rozwojowy ma zakończyć się w czerwcu 2015 roku, a gra wzbogaci się do tego czasu chociażby o 47 samochodów (38 płatnych i 9 darmowych), co prawie dwukrotnie powiększy kolekcję dostępną na starcie, w samej „podstawce” – więcej informacji na temat planowanej zawartości wyczytacie z infografiki poniżej. Ci, którzy zechcą mieć z góry zagwarantowany dostęp do wszystkich dodatkowych wozów, tras, turniejów etc., wkrótce będą mogli zaopatrzyć się w przepustkę sezonową, kosztującą 24,99 dolara (ok. 81 zł). Pozwoli to zaoszczędzić pokaźną kwotę, jako że odrębnie wszystkie rozszerzenia będą kosztowały 75,84 dolara (nieco ponad 250 zł). I jeszcze jedna ważna informacja, ujawniona przez twórców przy odpowiadaniu na komentarze do wiadomości o dodatkach – DriveClub otrzymał właśnie złoty status i powędrował do tłoczni. Oznacza to, że premiera gry nie powinna ulec już żadnym opóźnieniom.

Infografika przedstawiająca plany popremierowego rozwoju gry DriveClub. - DriveClub – status gold, przepustka sezonowa i darmowe DLC - wiadomość - 2014-09-11
Infografika przedstawiająca plany popremierowego rozwoju gry DriveClub.

Co więcej, wiemy, jaki darmowy samochód dostaną posiadacze DriveClub krótko po premierze gry, jeszcze w październiku. Będzie to nie byle jaka maszyna, bo Mercedes-AMG GT – najnowsze sportowe cacko ze stuttgarckiej stajni, stanowiące następcę sławetnego modelu SLS AMG. Biorąc pod uwagę, że wóz ten wyjedzie na prawdziwe drogi dopiero w przyszłym roku, będzie to nie lada gratka dla miłośników mocnych wrażeń za kierownicą.

Ponadto twórcy planują szybkie opracowanie aktualizacji, które wprowadzą tryb fotograficzny oraz bogaty system pogodowy (dodatkowo rozbudowujący i tak całkiem obfite opcje dostosowywania warunków panujących na trasach). Deweloper obiecał też, że ustalając zawartość kolejnych dodatków, będzie uważnie wsłuchiwał się w głosy dochodzące ze społeczności skupionej wokół gry, starając się dogodzić wszystkim fanom.

Nowiutki Mercedes-AMG GT to pierwszy bonusowy samochód, jaki pojawi się w DriveClub po premierze gry. - DriveClub – status gold, przepustka sezonowa i darmowe DLC - wiadomość - 2014-09-11
Nowiutki Mercedes-AMG GT to pierwszy bonusowy samochód, jaki pojawi się w DriveClub po premierze gry.

Na koniec przypomnijmy, że DriveClub będzie dostępny również w edycji specjalnej, gwarantującej między innymi natychmiastowy dostęp do pięciu samochodów i dwie prawdziwe naklejki. Omawiana produkcja zadebiutuje w Polsce 8 października 2014 roku, dzień po globalnej premierze. Klubowe wyścigi w malowniczych krajobrazach będą udziałem wyłącznie posiadaczy konsoli PlayStation 4.