Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2012, 14:10

autor: Sarge

Dragon's Dogma - zapowiedziano rozszerzenie Dark Arisen i darmowe DLC

Fani Dragon's Dogma w najbliższym czasie będą mogli odkurzyć swoje egzemplarze gry. Zapowiedziano bowiem duże rozszerzenie Dark Arisen oraz dwa darmowe DLC wprowadzające nowy tryb rozgrywki, a także wyższy poziom trudności.

Firma Capcom zapowiedziała nowe dodatki DLC do gry Dragon’s Dogma, z czego jeden z nich będzie dużym rozszerzeniem podstawowej przygody. Do ich ujawnienia doszło na trwających targach Tokyo Game Show w Japonii.

Najwięcej emocji wywołuje duże DLC o nazwie Dark Arisen, na temat którego tak naprawdę nie znamy żadnych konkretów poza tym, że pozwoli przenieść zapisane stany rozgrywki z pełnej wersji. Oprócz tego udostępniono krótki zwiastun, który nie przedstawia jednak zbyt wielu szczegółów. Nieznana pozostaje data premiery oraz cena rozszerzenia.

Deweloper ujawnił również dwa darmowe dodatki DLC, które zostaną udostępnione jeszcze w tym roku. Jeden z nich wprowadzi tryb Speedrun Mode, gdzie zadaniem gracza będzie ukończenie gry w jak najkrótszym czasie, a odpowiednio dobre wyniki mają być nagradzane specjalnymi przedmiotami. Drugie DLC przyniesie ze sobą Hard Mode, czyli wyższy poziom trudności.

Dragon’s Dogma to gra RPG akcji osadzona w świecie fantasy i opowiadająca historię bohatera, który w cudowny sposób przetrwał atak smoka. Postać potrafi przywoływać z zaświatów tzw. „pionki”, czyli walecznych towarzyszów broni, którzy pomagają graczowi w potyczkach. Firma Capcom oddała do dyspozycji otwarty świat pełen potworów i zadań do wykonania.