Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2017, 17:59

autor: Vergil

Dragon’s Dogma: Dark Arisen na PS4 i Xboksa One z datą premiery

Firma Capcom zamierza uczcić piąte urodziny marki Dragon's Dogma, wydając ten tytuł na PlayStation 4 i Xboksie One. Dzisiaj firma podzieliła się z graczami dokładną datą premiery tej pozycji.

O tym, że Dragon's Dogma: Dark Arisen zmierza na PlayStation 4 i Xboksa One, donosiliśmy Wam jeszcze w maju. Dopiero dzisiaj odpowiedzialna za wydanie tej pozycji firma Capcom podzieliła się z graczami jej datą premiery – jak się okazuje, posiadacze aktualnych konsol Sony i Microsoftu będą mogli ją sprawdzić 3 października. Niestety wygląda na to, że nie mają oni co liczyć na żadną bonusową zawartość – dostaną po prostu wszystko to, czym wcześniej mogli się cieszyć gracze pecetowi i posiadacze PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Na zachętę, wydawca opublikował pachnący świeżością zwiastun, który czeka na Was poniżej.

Co zatem otrzymamy? Przede wszystkim rozległy, otwarty świat utrzymany w stylistyce średniowiecznego fantasy, w którym chętni będą mogli spędzić dobre kilkadziesiąt godzin, mierząc się z rozmaitymi potworami (mniejszymi lub większymi). Zresztą to własnie ze względu na widowiskowe starcia z adwersarzami produkcja doczekała się ciepłego przyjęcia zarówno ze strony recenzentów, jak i samych graczy – dość powiedzieć, że tytuł sprzedał się całkiem nieźle na konsolach, a i na pecetach odniósł niemały sukces. Na tej platformie zdobył miano najszybciej sprzedającej się gry w historii Capcomu.

Nie ma jednak co ukrywać, że ci, którzy mają już za sobą tę przygodę, raczej nie skuszą się na ponowny zakup – wszak nieco poprawiona grafika dla większości nie będzie wystarczającym powodem, by po raz kolejny sięgnąć do portfela. Takowym z pewnością byłoby wydanie ewentualnej kontynuacji, aczkolwiek Capcom nie kwapi się do tego, by dzielić się z nami jakimikolwiek konkretami na ten temat. Można jednak założyć, że jeśli tytuł sprzeda się dobrze również na PlayStation 4 i Xboksie One, Japończycy dadzą swoim deweloperom zielone światło na opracowanie sequela.

Widowiskowy system walki był najjaśniej błyszczącym elementem Dragon’s Dogma: Dark Arisen. Gracze, którym tęskno do średniowieczno-fantastycznych klimatów powinni mieć oko na ten tytuł, nawet pomimo tego, że pierwszą młodość ma już dawno za sobą. - Dragon’s Dogma: Dark Arisen na PS4 i Xboksa One z datą premiery - wiadomość - 2017-08-10
Widowiskowy system walki był najjaśniej błyszczącym elementem Dragon’s Dogma: Dark Arisen. Gracze, którym tęskno do średniowieczno-fantastycznych klimatów powinni mieć oko na ten tytuł, nawet pomimo tego, że pierwszą młodość ma już dawno za sobą.