Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2017, 17:59

autor: Vergil

Dragon’s Dogma: Dark Arisen na PS4 i Xboksa One z datą premiery

Firma Capcom zamierza uczcić piąte urodziny marki Dragon's Dogma, wydając ten tytuł na PlayStation 4 i Xboksie One. Dzisiaj firma podzieliła się z graczami dokładną datą premiery tej pozycji.

O tym, że Dragon's Dogma: Dark Arisen zmierza na PlayStation 4 i Xboksa One, donosiliśmy Wam jeszcze w maju. Dopiero dzisiaj odpowiedzialna za wydanie tej pozycji firma Capcom podzieliła się z graczami jej datą premiery – jak się okazuje, posiadacze aktualnych konsol Sony i Microsoftu będą mogli ją sprawdzić 3 października. Niestety wygląda na to, że nie mają oni co liczyć na żadną bonusową zawartość – dostaną po prostu wszystko to, czym wcześniej mogli się cieszyć gracze pecetowi i posiadacze PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Na zachętę, wydawca opublikował pachnący świeżością zwiastun, który czeka na Was poniżej.

Co zatem otrzymamy? Przede wszystkim rozległy, otwarty świat utrzymany w stylistyce średniowiecznego fantasy, w którym chętni będą mogli spędzić dobre kilkadziesiąt godzin, mierząc się z rozmaitymi potworami (mniejszymi lub większymi). Zresztą to własnie ze względu na widowiskowe starcia z adwersarzami produkcja doczekała się ciepłego przyjęcia zarówno ze strony recenzentów, jak i samych graczy – dość powiedzieć, że tytuł sprzedał się całkiem nieźle na konsolach, a i na pecetach odniósł niemały sukces. Na tej platformie zdobył miano najszybciej sprzedającej się gry w historii Capcomu.

Nie ma jednak co ukrywać, że ci, którzy mają już za sobą tę przygodę, raczej nie skuszą się na ponowny zakup – wszak nieco poprawiona grafika dla większości nie będzie wystarczającym powodem, by po raz kolejny sięgnąć do portfela. Takowym z pewnością byłoby wydanie ewentualnej kontynuacji, aczkolwiek Capcom nie kwapi się do tego, by dzielić się z nami jakimikolwiek konkretami na ten temat. Można jednak założyć, że jeśli tytuł sprzeda się dobrze również na PlayStation 4 i Xboksie One, Japończycy dadzą swoim deweloperom zielone światło na opracowanie sequela.

Widowiskowy system walki był najjaśniej błyszczącym elementem Dragon’s Dogma: Dark Arisen. Gracze, którym tęskno do średniowieczno-fantastycznych klimatów powinni mieć oko na ten tytuł, nawet pomimo tego, że pierwszą młodość ma już dawno za sobą. - Dragon’s Dogma: Dark Arisen na PS4 i Xboksa One z datą premiery - wiadomość - 2017-08-10
Widowiskowy system walki był najjaśniej błyszczącym elementem Dragon’s Dogma: Dark Arisen. Gracze, którym tęskno do średniowieczno-fantastycznych klimatów powinni mieć oko na ten tytuł, nawet pomimo tego, że pierwszą młodość ma już dawno za sobą.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.