Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2014, 13:10

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Dragon Ball: Xenoverse zapowiedziane – pierwszy zwiastun z okazji E3 2014

Firma Namco Bandai oficjalnie ogłosiła swoją nową grę sygnowaną marką Dragon Ball. Tym samym potwierdziły się doniesienia z maja bieżącego roku, których źródłem było japońskie czasopismo V Jump. Produkcja nazwana przez twórców Dragon Ball: Xenoverse rzeczywiście istnieje i trafi nie tylko na konsole starej generacji. Będzie bowiem pierwszą adaptacją Dragon Ball na PlayStation 4 i Xboksa One. Ponadto wydawca udostępnił zwiastun z okazji trwających targów E3 2014.

W grze Dragon Ball: Xenoverse nie może zabraknąć kultowych postaci z kart komiksu - Dragon Ball: Xenoverse zapowiedziane – pierwszy zwiastun z okazji E3 2014 - wiadomość - 2014-06-11
W grze Dragon Ball: Xenoverse nie może zabraknąć kultowych postaci z kart komiksu

Dragon Ball: Xenoverse, o którym usłyszeliśmy w połowie maja tego roku dzięki magazynowi V Jump, został potwierdzony przez firmę Namco Bandai. Wydawca czekał z oficjalnym anonsem do rozpoczęcia tegorocznej edycji E3 w Los Angeles. Ujawniona bijatyka pokroju Dragon Ball Z: Burst Limit będzie pierwszą próbą przeniesienia słynnej nie tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni mangi Akiry Toriyamy na konsole obecnej generacji – PlayStation 4 i Xbox One. Bez obaw, Dragon Ball: Xenoverse trafi do sprzedaży także na starsze platformy sprzętowe: PlayStation 3 i Xbox 360. Z okazji zapowiedzi gry na targach E3 udostępniono pierwszy zwiastun prezentujący kluczowe walki z Dragon Ball Z. Jak łatwo zauważyć, oprawa wizualna została opracowana w technologii cel-shadingu.

Dragon Ball: Xenoverse w skrócie:
  • Producent: Dimps
  • Wydawca: Namco Bandai
  • Gatunek: bijatyka
  • Platformy sprzętowe: PS4, XONE, PS3, X360
  • Data premiery: nieznana (możliwy termin: 2014/2015)

Firma Namco Bandai zdradziła, że gra ma zawierać najbardziej pamiętne starcia z mangi i anime, czyli pojedynki Songo (Son Goku) z takimi przeciwnikami, jak Freezer (w czwartym stadium), Vegeta czy Komórczak (Cell w formie doskonałej). Potwierdza to udostępniony w ramach targów E3 materiał wideo. Ale oprócz tego twórcy mają zerwać nieco z tradycją i wprowadzić elementy pokroju nowej struktury świata, futurystycznego miasta oraz tajemniczych postaci. To tylko część zmian, jakie wdroży w Dragon Ball: Xenoverse japońskie studio Dimps, czyli twórcy odpowiedzialni za takie gry, jak Dragon Ball Z: Budokai, Dragon Ball Z: Infinite World, Dragon Ball Z: Burst Limit, Sonic Advance i Street Fighter X Tekken. Nadchodząca bijatyka nie jest więc pierwszym ani drugim podejściem autorów do twórczości Akiry Toriyamy.

Niestety, data premiery Dragon Ball: Xenoverse nie została ujawniona. Przypuszczamy jednak, że debiut gry nastąpi jeszcze w tym roku albo w pierwszej połowie 2015 roku. Produkcja ma trafić na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych i Europie. Więcej szczegółów na temat rozgrywki poznamy w najbliższych kilku miesiącach.