Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2013, 12:50

autor: Sarge

Dragon Age III - twórcy nie boją się konkurencji ze strony Wiedźmina 3

Wygląda na to, że studio BioWare czuje się bardzo pewnie w związku z nadchodzącą grą Dragon Age III: Inquisition. Deweloper napisał na oficjalnym forum, że nie boi się konkurencji ze strony takich tytułów jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, czy Dark Souls II. Twórcy wciąż czekają jednak na odpowiedni moment do ujawnienia większej ilości szczegółów na temat swojego dzieła.

Blair Brown ze studia BioWare odpowiedział na wybrane pytania użytkowników oficjalnego forum w sprawie gry Dragon Age III: Inquisition. Deweloper napisał, że zespół nie boi się konkurencji.

Na forum pojawiło się między innymi pytanie, czy wobec niedawnych zapowiedzi gier Wiedźmin 3: Dziki Gon i Dark Souls II nadchodząca produkcja studia BioWare nie zostanie przypadkiem zepchnięta nieco w cień. Brown odpowiedział, że Dragon Age III jest na tyle silnym tytułem, by samemu się obronić i nie musi uciekać się do porównań z wymienionymi wcześniej produkcjami.

Jedna z grafik koncepcyjnych gry Dragon Age III: Inquisition - Dragon Age III - twórcy nie boją się konkurencji ze strony Wiedźmina 3 - wiadomość - 2013-04-15
Jedna z grafik koncepcyjnych gry Dragon Age III: Inquisition

Jeden z użytkowników zapytał się również, czy to właśnie z powodu wspomnianej konkurencji firma Electronic Arts boi się ujawniać szczegóły na temat Dragon Age III. Brown zaznaczył tutaj, że to studio BioWare (a nie Electronic Arts) decyduje o tym, kiedy zdradzi więcej informacji. Zespół nadal czeka na „idealny moment, by przyprawić wszystkich o zawrót głowy”. Odpowiedź zakończył stwierdzeniem „Nie boimy się”.

Zniecierpliwiony fan nie skończył na tym zadawania dość niewygodnych pytań i chciał dowiedzieć się, czy Dragon Age III: Inquisition zostanie w ogóle wydany. Blair Brown napisał, że gra „zdecydowanie zostanie wydana, spełniając tradycyjne, wysokie standardy” studia BioWare. Zagraniczne media zwróciły nawet uwagę na kilka literówek w poście Browna. Miałyby one sugerować zdenerwowanie przedstawiciela BioWare.

Dragon Age III: Inquisition to kolejna część znanej serii reprezentującej gatunek cRPG, której druga część wzbudziła spore kontrowersje. W związku z tym twórcy postanowili w większym stopniu nawiązać do znacznie bardziej lubianego pierwowzoru. Obecnie na temat gry wciąż wiadomo stosunkowo niewiele. Ostatnio ujawniono tylko, że tytuł będzie korzystać z nowoczesnego silnika Frostbite 3, który posłuży także do stworzenia m.in. Battlefield 4 i Mass Effect 4.